Bezpieczeństwo, Granice

Targi InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition i Balt Military Expo odbędą się w dniach 20-22 kwietnia. Tegoroczna edycja wyjątkowo odbędzie się w formule online. Bartosz Tobieński z Międzynarodowych Targów Gdańskich poinformował PAP, że do udziału w targach zgłosiło się już ponad 220 wystawców i 400 uczestników konferencji.

"Międzynarodowe Targi Gdańskie SA są liderem realizowanego od roku 2017 Projektu InterMarE South Baltic. To projekt dedykowany małym i średnim firmom działających w sektorze gospodarki morskiej mający na celu nawiązanie i rozwinięcie współpracy, a także promocję zielonej i błękitnej gospodarki w Regionie Morza Południowego Bałtyku. Jego zwieńczeniem będą, organizowane w dniach 20-22 kwietnia Targi InterMarE South Baltic Maritime Economy Exhibition" - dodał Tobieński.

Równolegle z Targami InterMarE odbędą się 16. Targi Balt Military Expo 2021.

Zorganizowanie tych dwóch wydarzeń w tym samym terminie, w wspólnej wirtualnej przestrzeni pozwoli na spotkanie szeroko rozumianej branży morskiej.

Targi realizowane w formule online wykorzystywać będą funkcje wirtualnych stoisk wystawienniczych i będą dostosowane do potrzeb wystawców.

"Warto wymienić też ekspozycję produktów w formie katalogów do pobrania na stoisku i prezentacje firmy czy spotów promocyjnych dla wszystkich Uczestników ze sceny głównej Targów. Te technologiczne rozwiązania dają zupełnie nowe możliwości biznesowe i znacząco zwiększają zasięg promocji i prezentacji oferty wystawców w całym rejonie Bałtyku Południowego i nie tylko" - tłumaczył Tobieński.

Wśród zgłoszonych firm miedzy innymi są: stocznie, producenci uzbrojenia, sprzętu, wyposażenia statków i okrętów, firmy technologiczne, offshorowe, stocznie jachtowe, firmy produkujące wyposażenie obiektów morskich i platform, a także specjalizujące się w prawie i ubezpieczeniach morskich, agencje brokerskie i takie, które zajmują się turystyką morską.

Podczas targów odbędą się też konferencje: GreenMarE, której celem jest poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych; IX Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna NatCon "Technologie morskie dla obronności i bezpieczeństwa" oraz "SeaTech - międzynarodowa konferencja, której celem jest wyznaczenie najważniejszych kierunków rozwoju technologicznego sektora morskiego. 

Organizatorami GreenMarE są Związek Pracodawców Forum Okrętowe, Międzynarodowe Targi Gdańskie SA oraz PortalMorski.pl Sp. z o.o.

Krzysztof Wójcik (PAP), PBS

Fot.: Sławomir Lewandowski / PORTALMORSKI.PL 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter