Bezpieczeństwo, Granice

Ponad 10 jednostek desantowych i artyleryjskich rosyjskiej Flotylli Kaspijskiej opuściło bazę w Machaczkale i zmierza na Morze Czarne - poinformowały w czwartek służby prasowe rosyjskiego Południowego Okręgu Wojskowego.

Służby prasowe zapewniły, że przerzucanie tych jednostek odbywa się w ramach sprawdzianu kontrolnego, podczas którego załogi Flotylli Kaspijskiej wezmą udział we wspólnych ćwiczeniach morskich wraz z siłami Floty Czarnomorskiej.

W celu sprawdzianu gotowości do odparcia desantów morskich i powietrznych zaangażowano oddziały piechoty morskiej i wojsk ochrony wybrzeża Floty Czarnomorskiej i Flotylli Kaspijskiej - głosi komunikat służb prasowych.

Oświadczyły one, że sprawdziany odbywają się zgodnie z rocznym planem przygotowania wojsk. Niemniej, działania te zbiegają się z koncentrowaniem sił rosyjskich przy granicy z Ukrainą. Rozpoczęło się ono po nasileniu starć pomiędzy armią ukraińską i prorosyjskimi separatystami w Donbasie, na wschodzie Ukrainy.

Z Moskwy Anna Wróbel

+2 przed atakiem na krym też tak było
niestety niebezpiecznie
08 kwiecień 2021 : 14:12 kołtun Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Coś jest na rzeczy....
Rosja może zająć caly Dombas i dojść aż do Zaporoża by zająć fabryke silników lotniczych Motor Sicz... Jak by niepatrzeć Ruskie lubią takie akcje...
08 kwiecień 2021 : 20:36 Marek Marek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter