Bezpieczeństwo, Granice

W czwartek, 4 marca, w gdyńskim porcie wojennym odbył się trening rozładunku i załadunku rakiet przeciwokrętowych RBS-15 Mk3, na okręty rakietowe typu Orkan.

Głównym celem szkolenia było doskonalenie wszystkich służb odpowiedzialnych za przygotowanie, dostarczenie i podanie rakiet na okręty oraz załogi okrętu do ich przyjęcia. Dzięki takim treningom tego typu operacje przebiegają sprawnie bez względu na warunki pogodowe, porę dnia lub nocy. Ma to kluczowe znaczenie w procesie przygotowania okrętu do wyjścia na morze i walki podczas faktycznych działań.

Załadunek uzbrojenia rakietowego jest ważnym elementem szkolenia z uwagi na podtrzymywanie nawyków szkoleniowych i zasad bezpieczeństwa. Dlatego tego typu szkolenie odbywa się w różnych miejscach i portach. Stanowią one także okazję do szkolenia załóg pojazdów specjalnych KPW Gdynia (przewożenie i przeładunek rakiet), a także służb przeciwpożarowych i ratownictwa medycznego oraz pozostałych osób uczestniczących w takiej operacji.

rel (3. Flotylla Okrętów)

Fot.: bsmt Damian Gajewski/KPW Gdynia

0 Eee co?
Jeżeli pojawia się artykuł o ćwiczeniu załadunku, to można wnioskować o doniosłości tego faktu. Wszakże o sprawie rutynowej by nie pisano. Ciekawe zatem, kiedy przyjdzie czas na ćwiczenia działań bojowych. Oby nie okazało się w razie w, że póki co chłopaki załadują i ... nie wypłyną
05 marzec 2021 : 15:21 Maryniarz | Zgłoś
+1 Marzenia
Jeszcze, żeby chociaż raz w życiu je wystrzelić na poligonie.
05 marzec 2021 : 15:57 Mat | Zgłoś
0 PGZ topi PMW
PGZ topi PMW
Dzień dobry uprzejmie proszę o informację czy odniesiecie się do artykułu w ONECIE- " Zbrojeniówka chciała wyciągnąć od państwa 2 mld zł, a utopiła Marynarkę Wojenną i polskie stocznie " , może go przedrukujecie ? czy może jesteście tubą propagandową PiS-u ? bo wygląda na to że macie w głębokim poważaniu przekręty dotyczące PMW, i tylko piejecie jak cudownie rządzi Błaszczak i spółka w MON........
15 marzec 2021 : 07:08 JanKowalski | Zgłoś
0 M
z Onetu

MON nie odpowiada na nasze pytania dotyczące modernizacji Orkanów.

Dziś, jak twierdzą marynarze, rozmowy dotyczą już nie modernizacji, a jedynie napraw siłowni dwóch z trzech Orkanów. Najstarszy ORP Grom niebawem pójdzie na żyletki, a jego uzbrojenie zostanie przeniesione na Ślązaka.
15 marzec 2021 : 13:26 K | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter