Bezpieczeństwo, Granice

Według mojej wstępnej oceny to Iran jest odpowiedzialny za piątkową eksplozję na przepływającym przez Zatokę Omańską statku należącym do izraelskiej firmy - oświadczył w sobotę minister obrony Izraela Beni Ganc w publicznym radiu.

"Iran szuka okazji, by uderzać w obywateli i infrastrukturę Izraela" - podkreślił minister. "Położenie statku w stosunkowo bliskiej odległości od Iranu rodzi przekonanie, przypuszczenie, że to byli Irańczycy" - mówił Ganc. Dodał, że jest to tylko "wstępna ocena", a zdarzenie będzie przedmiotem śledztwa.

W piątek doszło do eksplozji pod pokładem przeznaczonego do przewozu pojazdów statku MV Helios Ray. Pływająca pod banderą Bahamów jednostka należy do mającej siedzibę w Tel Awiwie firmy Ray Shipping, której właścicielem jest Abraham Ungar. W wybuchu nikt nie ucierpiał, ale płynący do Singapuru statek został skierowany do najbliższego portu.

Jak przekazał Ungar eksplozja przerwała w dwóch miejscach kadłub statku. Położone ponad linią wody dziury mają ok. 1,5 metra średnicy, nie jest do końca jasne, co było przyczyną wybuchu - uzupełnił.

Według USA Iran jest odpowiedzialny za kilka ataków na statki w Zatoce Omańskiej w ciągu ostatnich dwóch lat. Władze w Teheranie zaprzeczają tym oskarżeniom - przypomina agencja Reutera.

+2 No a jakieś dowody?
Może by pan minister obrony podał jakieś dowody, że to był Iran? Bo, według mojej wstępnej oceny, to nie był Iran.
01 marzec 2021 : 08:27 SoToFi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 podwojna rzczywistosc
Tez tak uwazam.
Coraz czesciej politycy na swiecie stosuja zasade podwojnych porzadkow prawnych i to zupelnie bezkarnie.Mowia jedno a robia drugie i nikt ich nie rozlicza bo elektorat wlasnie tego od nich oczekuje aby pokazywali opozycji srodkowy palec.
Polskie bliskie relacje z rzadem w Izraelu rodzi podejrzenie ze to co dzis sie dzieje w naszej wspolczesnej przestrzeni prawnej jest bezposrenia inspiracja z Izraela.
Oto mamy konstytucje ktorą sie zupelnie lekcewazy i tworzy przepisy w calkowitej niezgodzie z nia .Tworzy sie prawo ktore stoi w opozycji do niej .Oto Marszalek Witek daje na pismie wykladnie poslowi Sejmu z Lewicy ze czlowiekiem sie jest od chwili poczecia a ZUS wydaje zasilki 500+ od chwili narodzin "czlowieka" bo dla ZUS czlowiek zaczyna sie od chwili opuszczenia lona matki.Mamy wiec sytuacje ze Sejm sobie! a rzad sobie ! I wszytskio jest OK wedlug rzadu.:) Same sukcesy! :) w okra/daniu obywateli !
01 marzec 2021 : 10:17 Jorge Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 jorge
Jorge...Ty to masz szczęscie ze urodziłeś się przed pomysłąmi tęczowych libertynów i myślicieli w stylu jorge. Nie załapał byś sie na 500+( od komuchów bua ha ha ha ) a na pewno nie dopuszczono by abyś się narodził....ze względów finansowych i zbyt niski poziom IQ
01 marzec 2021 : 21:26 kaszub Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Źródło:

Newsletter