Bezpieczeństwo, Granice

Władze Iranu aresztowały załogę zatrzymanego w cieśninie Ormuz chemikaliowca, który płynął pod banderą Korei Południowej - poinformowały w poniedziałek irańskie półoficjalne agencje Fars i Tasnim. Według nich, załoga składa się z Koreańczyków, Birmańczyków, Indonezyjczyków i Wietnamczyków.

Wcześniej władze w Teheranie potwierdziły zatrzymanie chemikaliowca Hankuk Chemi (nr IMO 9232369, zbudowany w 2000 r., nośność 17 427 t, GT 9797) z powodu "zanieczyszczenia olejem" wód Zatoki Perskiej i cieśniny Ormuz.

Według informacji z systemu AIS, w poniedziałek po południu Hankuk Chemi stał na kotwicy koło irańskiego portu Bandar Abbas. Statek zatrzymano podczas rejsu z Arabii Saudyjskiej do Fudżajry w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Statek należący do DM Shipping Co Ltd, którego operatorem jest Taikun Shipping Co Ltd z Korei Południowej, przewoził - jak podały irańskie media - 7,2 tys. ton alkoholu etylowego.

Zatrzymanie koreańskiego chemikaliowca w Iranie
Zatrzymanie koreańskiego chemikaliowca w Iranie
Zatrzymanie koreańskiego chemikaliowca w Iranie
Zatrzymanie koreańskiego chemikaliowca w IranieZatrzymanie koreańskiego chemikaliowca w IranieZatrzymanie koreańskiego chemikaliowca w Iranie

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Newsletter