Bezpieczeństwo, Granice

Kapitan Amy Bauernschmidt obejmie dowództwo okrętu USS Abraham Lincoln (CVN 72) - ogłosiła Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych. Oznacza to, że po raz pierwszy na czele załogi jednego z jedenastu lotniskowców z napędem atomowym amerykańskiej Marynarki Wojennej stanie kobieta.

Bauernschmidt obejmie dowództwo okrętu USS Abraham Lincoln latem przyszłego roku, po ukończeniu szkoleń z zakresu energii atomowej, lotnictwa i przywództwa wymaganych od dowódcy lotniskowca.

Bauernschmidt była również pierwszą kobietą, która pełniła funkcję pierwszego oficera na pokładzie tego samego lotniskowca od września 2016 do stycznia 2019 roku.

Bauernschmidt pochodzi z Milwaukee w stanie Wisconsin i w maju 1994 r. ukończyła Akademię Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. W 1996 roku została wyznaczona jako pilot marynarki wojennej i przez całą swoją karierę służyła w kilku eskadrach. Wcześniej dowodziła m.in. okrętem USS San Diego (LPD-22).

USS Abraham Lincoln (CVN-72) to amerykański lotniskowiec z napędem atomowym, nazwany tak na cześć prezydenta Abrahama Lincolna. Jednostka służy w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych od listopada 1989. Stępkę pod budowę okrętu położono 3 listopada 1984, a wodowanie odbyło się 13 lutego 1988.

AL, rel (US Navy)

0 Good Luck...
Tak wypada zacząć, ale osobiście bardziej się ucieszę, kiedy kobieta-lotniczka zostanie Patronką lotniskowca. Mam na myśli panią Earhart-Putnam, tę kobietę, która lepiej latała, niż zmywała naczynia! Kobiety zostały już patronkami lotniskowców w RN i chyba w Tajlandii. Lotniskowiec tajski wszedł do historii, jako pierwszy lotniskowiec zbudowany na eksport. To ich CHAKRI NARUEBET - to jakaś tamtejsza księżniczka, czy królewna. Podobno Niemcy też planują nadać swojemu lotniskowcowi imię Marii Goeppert, choć mają przecie swoją Hannę Reitsch, tę ich pilotkę z JELENIEJ GÓRY.
28 grudzień 2020 : 20:45 Fan flat topów Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 Początek końca...
Tak upadały imperia. Egipt, Persja , Rzym. Ludzkość niczego się nie uczy.
12 styczeń 2021 : 10:49 roman22 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Za nieco ponad rok...
...USN będzie świętować stulecie wejścia do służby pierwszego jej lotniskowca. Dobry to czas, aby wreszcie ktoś pomyślał o nadaniu jakiemuś lotniskowcowi imienia Pana Ely, tego pilota, od którego cała zabawa z lotniskowcem się zaczęła.
28 grudzień 2020 : 20:51 LSO Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Chłop potęgą jest?...
Well, well - a jeszcze tak niedawno sam widok kobiety na pokładzie lotniskowca szokował! Na naszych oczach "Puch" stał się raczej mocarny, niż marny - i okej. Zdaje się, że pierwszym amerykańskim lotniskowcem z kwaterami przystosowanymi do potrzeb płci pięknej, został CV-73, czyli 'G. Washington', a 'Stary Abe' to chyba pierwszy 'flat-top' o standardowej wyporności PONAD stu tysięcy ton (102,5 tys. ton ang.), zresztą podobny do wspomnianego wcześniej 'Jerzego W.'
29 grudzień 2020 : 06:15 Helmsman Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Uwaga na stopnie!
Pani Amy B. nie jest 'kapitanem', lecz KOMANDOREM USN.
29 grudzień 2020 : 06:18 Strażnik poprawności Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 Mr.
Stopień Captain w Royal Navy czy w US Navy to odpowiednik polskiego pełnego komandora.
29 grudzień 2020 : 06:36 John Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
1 1 1 1

Newsletter