Bezpieczeństwo, Granice

100% skuteczności! Innowacyjna opatentowana technologia unieszkodliwiania, dezintegracji niewybuchów HYDRA Jet®

HYDRA Jet© - co to jest? Unexploded Ordnance (UXO), ekspert w dziedzinie rozwiązań ograniczających ryzyko UXO Control i jego wyłączny partner EORCA UK oficjalnie wprowadzają na rynek HYDRA Jet© (zgłoszenie patentowe). Pierwsze na świecie rozwiązanie "Low-Yield" do utylizacji aktywnych UXO. Ta unikalna technika naprawdę zmienia sposób gry, chroniąc życie morskie i środowisko przed niszczycielskim wpływem detonacji "High-Order".

Porucznik Adrian Dann, założyciel EORCA, powiedział: "Podczas usuwania Low-Order musimy zaplanować High-Order, ponieważ branża zaakceptowała 10÷20 % szans na wystąpienie High-Order. HYDRA Jet jest techniką Low-Yield, która w 100 % gwarantuje, że High-Order nie wystąpi.
System HYDRA Jet został ostatnio użyty i przeprowadzono bezpieczną utylizacją zgodnie z planem dla "National Grid".
Porucznik Adrian Dann wnosi ponad 20 lat doświadczenia w UXO w przemyśle morskim i 26 lat aktywnej służby w Królewskiej Marynarce Wojennej jako specjalista ds. walki z minami morskimi i nurków saperów. Obecnie zaangażowany we współpracę z UXO Control.

Jak to działa?

Wiadomo i dobrze udokumentowano, że przy próbie zastosowania techniki "Low-Order" nie można zagwarantować rezultatu, a detonacja "High-Order" może w najgorszym przypadku wystąpić. Dlatego przy planowaniu techniki "Low-Order" konieczne jest zapewnienie, że wszystkie środki łagodzące dla potencjalnej detonacji "High-Order" zostaną wdrożone.

Dzięki zastosowaniu HYDRA Jet© ze względu na specyficzną konstrukcję i materiał wykładziny wewnętrznej oraz wielokrotnych, tłokowych, wysokociśnieniowych, ukierunkowanych hiper napędów, nie będzie absolutnie żadnej możliwości przeprowadzenia detonacji "High-Order".

Docelowa detonacja będzie bezpieczna i zneutralizowana po przerwaniu i rozpadzie materiału wybuchowego i wszelkich elementów mechanicznych / lutujących / elektrycznych przez wysokociśnieniowe dysze cieczowe.
System ten eliminuje potrzebę stosowania kurtyny pęcherzykowej i znacznie ogranicza szkody dla środowiska.

Kim jesteśmy?

UXO Control specjalizuje się w kompleksowej obsłudze związanej z unieszkodliwianiem i neutralizacją niewybuchów i niewypałów na lądzie i w morzu. Świadczymy usługi UXO dla branż cywilnych oraz dla wojska, współpracujemy i realizujemy projekty dla Holenderskiej Marynarki Wojennej.

Firma UXO Control Polska Sp.zo.o. z siedzibą w Gdańsku należąca do grupy UXO Control B.V. z Holandii, dostarcza wysokiej jakości usługi EOD i posiada zespoły szybkiego reagowania, zezwolenia i zasoby gotowe do obsługi naszych klientów na całym świecie w krótkim czasie i do zaoferowania wszystkich trzech uznanych technik usuwania niewybuchów UXO.

UXO Control Polska Sp.zo.o. powstała w celu świadczenia profesjonalnych usług UXO w Polsce i krajach basenu morza Bałtyckiego. Z poziomu posiadanej bazy logistyczno - serwisowej znajdującej się w Porcie i Stoczni Szkuner w Władysławowie, świadczymy pełen zakres usług związanych ze wsparciem inwestycji realizowanych na morzu Bałtyckim w tym budowy morskich farm wiatrowych, rurociągów i kabli elektroenergetycznych.

UXO Control wchodzi w skład grupy N-Sea Holding B.V. / N-Sea Polska Sp.zo.o., gdzie wspólnie łączymy kompetencje i doświadczenie w celu kompleksowej obsługi klientów. Na terenie wspólnej bazy zaplecza logistyczno - technicznego w Władysławowie posiadamy: biura, magazyny, plac składowy, magazyn UXO, bezpośredni dostęp do nabrzeży w porcie i stoczni, stoczniowy serwis mechaniczny, dźwigi i usługi offshorowej agencji morskiej w pełnym zakresie.

UXO Control Polska Sp. z o.o. posiada wszystkie niezbędne certyfikaty i pozwolenia do prowadzenia tego typu działalności na terenie Polski i w wielu krajów na świecie. W Polsce jesteśmy członkiem PTMEW oraz organizacji Pracodawcy Pomorza.

Bezpieczeństwo?

Nasze podejście do względów bezpieczeństwa stanowi podstawę wszystkich naszych działań. Nie ma zadania zbyt dużego lub zbyt małego, w przypadku którego bezpieczeństwo nie stałoby na pierwszym miejscu.

Podstawowym obszarem działalności spółki UXO Control są niewybuchy, co już samo w sobie wymaga od nas wysokiego poziomu świadomości potencjalnych zagrożeń oraz stosowania procedur i procesów niezbędnych do kontrolowania tejże działalności, zawsze traktując bezpieczeństwo priorytetowo.

Ponadto nasze prace prowadzimy głównie na morzu oraz w pobliżu lądu, a to również oznacza, że musimy planować i realizować nasze projekty, odpowiednio zarządzając oraz uwzględniając wszystkie czynniki związane ze środowiskiem morskim mające wpływ na te prace. Nasze doświadczenie oraz system zarządzania biznesowego stanowią podstawę tego procesu zarządzania i realizacji prac.

Jesteśmy profesjonalistami w zakresie prowadzenia działań przy słabej widoczności, dużych prądach, pływach morskich, wysokim stanie morza, silnym wietrze itp. Środowisko morskie jest naszym miejscem pracy, a my w taki sposób planujemy realizację prac, aby zapewnić, że ich wykonanie zawsze będzie bezpieczne.

  • ponad 10.000 ha przebadanych pod kątem obecności niewybuchów (uxo)
  • ponad 15.000 zidentyfikowanych celów uxo
  • ponad 300 operacji neutralizacji niewybuchów (uxo disposal)
  • zero wypadków

Po zakończeniu prac, wydajemy gwarancję "czystości", certyfikat bezpieczeństwa ALARP, który stał się standardem w światowej branży offshore.

 

Zapraszamy do współpracy!

 
UXO Control Polska Sp. z o.o.Al. Grunwaldzka 26/5 80-229 GdańskTel: 58 735 3144

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Baza i biuro operacyjne:
Ul. Portowa 22
84-120 Władysławowo

www.uxocontrol.pl

n-sea-polska.business.site

 

1 1 1 1

Newsletter