Bezpieczeństwo, Granice

Trwają próby obciążeniowe mostu pontonowego. Do tej pory na tymczasowej przeprawie ułożono 160 metrów rurociągu, którym ścieki zostaną przesłane do "Czajki". Równolegle MPWiK pracuje nad instalacją pomp - poinformowała w piątek rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

Przeprawę na Wiśle ustawiło w środę wojsko nieopodal mostu Marii Skłodowskiej-Curie. W czwartek od rana pracownicy Uponor firmy budującej na zlecenie Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji tymczasowy bypass, układali na moście wielkich rozmiarów rolki.

W piątek rano ratusz poinformował, że ekipy Uponor i MPWiK ułożyły dotąd 2800 metrów rurociągu awaryjnego.

Także na moście pontonowym, na którym są już dwie nitki, po 80 metrów każda - podano na oficjalnym profil miasta stołecznego Warszawy na Twitterze.

Rzeczniczka ratusza poinformowała natomiast, że trwają próby obciążeniowe mostu.

W środę po południu wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński wyraził przekonanie, że w ciągu dwóch tygodni zacznie się "tłoczenie" ścieków bypassem.

Żołnierze wojsk inżynieryjnych zaczęli budowę przeprawy przez Wisłę we wtorek. W akcję zaangażowanych było 200 żołnierzy. Most pontonowy połączył dwa brzegi Wisły w środę, ale saperzy pracują dalej. Muszą zabezpieczyć przeprawę. Nad jej utrzymaniem będzie czuwa 50 saperów.

Wojsko zakłada, że most będzie można użytkować do końca listopada. Jeżeli jednak zajdzie taka potrzeba, i warunki będą sprzyjające, to saperzy mogą go utrzymać dłużej.

Do awarii układu przesyłowego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do położonej po prawej stronie Wisły oczyszczalni "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia. Poprzednia awaria kolektorów nastąpiła rok temu, również pod koniec sierpnia.

Autorka: Agnieszka Ziemska

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.3589 4.4469
EUR 4.6016 4.6946
CHF 4.4852 4.5758
GBP 5.4425 5.5525

Newsletter