Bezpieczeństwo, Granice

Atak piratów u wybrzeży Nigerii. Ze statku typu reefer uprowadzono dwóch członków załogi.

Na pokład statku, który zidentyfikowano jako Water Phoenix, wtargnęli piraci. Nie jest jasne, ilu ich było, ale wiadomo, że do incydentu doszło 31 mil morskich na południowy zachód od Lagos we wtorek, 8 września – informuje portal Offshore Energy, powołując się na komunikat firmy doradczej ds. bezpieczeństwa morskiego Dryad Global.

System AIS (system automatycznej identyfikacji - ang. Automatic Identification System) wskazuje, że statek płynął do Lagos z prędkością 14 węzłów, następnie wykonywał manewry wskazujące na próby uniknięcia ataku piratów, a potem dryfował – twierdzi Dryad, dodając, że część załogi zdołała się ukryć w tzw. cytadeli, czyli pomieszczeniu na statku (najczęściej w maszynowni) wcześniej przygotowanym przez załogę, w którym może bezpiecznie oczekiwać na pomoc.

W momencie zdarzenia na pokładzie statku znajdowało się 22 marynarzy. Obaj porwani członkowie załogi uważani są za obywateli rosyjskich, jednym z nich jest kapitan statku.

Armatorem zarządzającym zbudowanego w 1992 roku Water Phoenix jest Triton Schiffahrts GmbHz Niemiec.

Jest to trzeci incydent tego typu odnotowany w rejonie Lagos, w tym roku. W sumie porwano 93 marynarzy w regionie Afryki Zachodniej w 2020 roku.

AL, z mediów

0 obrona przed piratami
Przeciez mogli wezami wylewac na nich fekalia, albo zucac bananami skoro armator" zyluje" na wynajeciu ochrony!!
10 wrzesień 2020 : 08:29 Miroslaw | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter