Bezpieczeństwo, Granice

Saab otrzymał zamówienie ze strony Vard Group AS na dostawę Systemów Kierowania Ogniem 9LV (Fire Control System - FCS), w tym radarów Ceros 200, do nowych okrętów klasy Jan Mayen dla Norweskiej Straży Przybrzeżnej.

9LV FCS służy do wykrywania, monitorowania i zwalczania zagrożeń z wysoką precyzją. - Jesteśmy dumni, że możemy kontynuować wsparcie dla Norweskiej Straży Przybrzeżnej dostawami systemów kierowania ogniem 9LV, który spełnia norweskie wymagania w zakresie wysokiej precyzji, jakości oraz terminowości dostaw - powiedział Anders Carp, Szef Działu Biznesowego Surveillance. 

Pierwsze dostawy okrętów klasy Jan Mayen przewidziano na rok 2022. Saab przeprowadzi prace montażowe w zakładzie w Järfälla w Szwecji. 

9LV FCS zapewnia szybką, niezawodną obronę przed wszelkimi zagrożeniami w każdym środowisku, w tym przed zaawansowanymi rakietami przeciwokrętowymi oraz zagrożeniami asymetrycznymi. Jeden z podstawowych komponentów 9LV FCS - Ceros 200, oparty jest na technologiach radarowych i optoelektronicznych, zapewniając systemowi bardzo wysoką precyzję w każdych warunkach pogodowych. Ceros 200 użytkowany jest na ponad 200 okrętach na całym świecie. 

rel (Saab AB)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Newsletter