Bezpieczeństwo, Granice

Zajmuje się tematyką Marynarki Wojennej i jest autorytetem w dziedzinie nauk o obronności. Prof .Thomas Young wygłosi w Gdyni cykl wykładów. 26 października i 9 listopada w bibliotece Akademii Marynarki Wojennej będzie można wysłuchać jego prelekcji na temat obronności. Spotkania odbędą się w ramach projektu Katedra Ad Hoc, który jest realizowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.  

Profesor Thomas-Durell Young przyjechał do Polski na trzy tygodnie. W tym czasie wygłosi szereg wykładów m.in.: dla studentów, wykładowców czy ekspertów. Dwa z nich będą otwarte dla mieszkańców. Ich temat to: "NATO’s Selective "Sea Blindness": Assessing the Alliance’s "New" Navies". Każdy może przyjść i wziąć w nich udział. Wykłady odbędą się: 26 października i 9 listopada, o godz. 8.00, w audytorium biblioteki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni przy ul. Śmidowicza 69.

– W obszarze zainteresowań profesora jest to, na ile transformacja sił zbrojnych w Europie Środkowej przebiega w kierunku zgodnym ze standardami NATO. Podczas wykładów opowie m.in. o tym, jak NATO próbuje nadrobić zaległości związane z bezpieczeństwem na morzu i na ile my, z naszym problemem modernizacyjnym, wpisujemy się w to wszystko oraz jak powinniśmy się w tym odnaleźć - mówi dr Radosław Tyślewicz, pełnomocnik rektora ds. studentów i doktorantów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Każdy wykład potrwa około 2 godzin. Pod koniec spotkania będzie czas na dyskusję. Uczestnicy będą mogli zadawać pytania.

rel (Miasto Gdynia)

1 1 1 1

Newsletter