Bezpieczeństwo, Granice

Jak poinformowała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa, w sobotę 8 bm. o godzinie 16.40 do Morskiego Ratowniczego Centrum Koordynacyjnego w Gdyni dotarła informacja z promu M/f Stena Spirit, że na pokładzie jednostki znajduje się osoba, która wymaga ewakuacji medycznej. Jak się później okazało, u poszkodowanego doszło do zatrzymania akcji serca.

- Do akcji ratowniczej zadysponowano statek ratowniczy M/s Bryza oraz śmigłowiec Marynarki Wojennej - informuje Rafał Goeck, rzecznik orasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Gdy do M/f Stena Spirit zmierzały jednostki ratownicze, załodze promu udało się przywrócić u poszkodowanego czynności życiowe. Pierwsi na miejsce dotarli ratownicy morscy ze statku ratowniczego M/s Bryza. Przeszli na pokład jednostki pasażerskiej, pomogli zaopatrzyć poszkodowanego oraz przygotowali go do transportu śmigłowcem na ląd celem dalszej hospitalizacji.

Po dotarciu śmigłowca osobę, u której doszło do zatrzymania akcji serca przekazano załodze jednostki latającej, która wraz z poszkodowanym udała się na lotnisko i powierzyła go Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

rel (SAR)

Zdjęcia: Marek Troka

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.4724 4.5628
EUR 4.633 4.7266
CHF 4.7706 4.867
GBP 5.4757 5.5863

Newsletter