Bezpieczeństwo, Granice

114 migrantów zostało w poniedziałek uratowanych na Morzu Śródziemnym przez maltański statek patrolowy. Jak pisze AFP, rozbitków udało się wciągnąć na pokład niemal w ostatniej chwili.

Akcja ratunkowa odbyła się 53 mile morskie na południe od Malty, na wodach międzynarodowych, w maltańskiej strefie poszukiwawczo-ratowniczej. Według marynarzy, który uczestniczyli w operacji, łódź z migrantami tonęła i ratunek nadszedł w ostatniej chwili.

To druga akcja ratunkowa w ostatnich dwóch tygodniach, przeprowadzona przez maltańskich marynarzy. Pod koniec lipca niedaleko tej wyspy zostało uratowanych 19 migrantów, gdy ich łódź zatonęła.

W połowie lipca Malta znalazła się w gronie pięciu krajów, obok Francji, Niemiec, Hiszpanii i Portugalii, które przyjęły po 50 migrantów z 450 przybyłych w rejon Sycylii. Był to efekt ofensywy dyplomatycznej rządu Włoch, który nie chciał migrantów w swoim kraju.

Jeszcze wcześniej, pod koniec czerwca, Malta wpuściła do portu La Valletta statek organizacji Lifeline z 233 migrantami na pokładzie, który także nie został wpuszczony do żadnego włoskiego portu i przed kilka dni stał na morzu, oczekując na decyzję maltańskiego rządu. 

zm/ kar/

+1 Wysłać ich do Afryki
Maltę należało by przekwalifikować na kraj afrykański i wykluczyć z Unii. To co robią Europie niedługo się zemści okrutnie... Ratować należy bezwzględnie ROZBITKÓW z legalnie pływających statków, a nie cwaniaków, którzy zamiast walczyć o swój kraj, rozwijać go, za darmo się pchają do unijnego koryta - na nasz koszt...!
14 sierpień 2018 : 10:06 Euro | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2782 4.3646
EUR 4.5631 4.6553
CHF 4.4338 4.5234
GBP 5.3842 5.493

Newsletter