Bezpieczeństwo, Granice

Dwóch kłusowników ryb zatrzymali 14 listopada na gorącym uczynku funkcjonariusze Straży Granicznej z Kołobrzegu. Mieszkańcy powiatu gryfickiego kłusowali nad potokiem Lnianka niedaleko Świecia Kołobrzeskiego (woj. zachodniopomorskie). Przy zatrzymanych zabezpieczono latarkę, kołowrotek z nawiniętą żyłką zakończoną kotwiczką z ciężarkiem i tzw. oścień służący do nielegalnych połowów.

To urządzenie przypominające widełki osadzone na trzonku służące do kłucia ryb przy połowie. Mężczyźni nie zdążyli jeszcze skłusować żadnej ryby. Zostali osadzeni przy Placówce Straży Granicznej w Kołobrzegu, skąd zostaną przekazani Policji, która zgodnie z właściwością będzie prowadzić dalsze postępowanie. Zgodnie z ustawą o rybactwie śródlądowym, kłusownikom grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Tego samego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Krynicy Morskiej podjęli z wód Zatoki Gdańskiej w rejonie miejscowości Jantar i Stegna nieoznakowane narzędzia połowowe i sieci o łącznej długości prawie 400 m i szacunkowej wartości około 1,3 tys. zł. Kłusowniczy sprzęt zostanie przekazany okręgowemu inspektorowi rybołówstwa morskiego. Z kolei w Darłowie, w rejonie elektrowni wodnej miejscowi strażnicy graniczni wyłowili zestaw sieci kłusowniczych o długości około 40 metrów

-1 klusacy
Dajcie k..wa ludzia prace to nie beda klusowac,najprosciej jest ukarac ,na wysokich stolkach duzo wiecej kradna i maja wszystko gdzies.
19 listopad 2012 : 03:16 Guest | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.2529 4.3389
EUR 4.5575 4.6495
CHF 4.4327 4.5223
GBP 5.3466 5.4546

Newsletter