Bezpieczeństwo, Granice

Funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej wzięli udział w Międzynarodowym Seminarium Boardingowym dla grup kontrolnych jednostek pływających Straży Granicznej. Szkolenie zostało zorganizowane w dniach 25-29 czerwca w Neustadt przez Wydział Bezpieczeństwa Morskiego Policji Federalnej Niemiec.

Czworo uczestników z Kaszubskiego i Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej razem z funkcjonariuszami policji granicznej z Bułgarii szkoliło się pod okiem niemieckich instruktorów. Prowadzone w języku angielskim zajęcia obejmowały wykłady oraz treningi praktyczne. Ich tematyka dotyczyła komunikacji przed wejściem na pokład kontrolowanej jednostki, standardowych działań policyjnych, użycia siły i przeszukania statku.

To już kolejne szkolenie w konsekwentnie realizowanym przez Morski Oddział Straży Granicznej cyklu szkoleń dla funkcjonariuszy wchodzących w skład grup kontrolnych jednostek pływających Straży Granicznej. W czerwcu podobne szkolenie odbyło się w Centralnym Ośrodku Szkolenia SG w Koszalinie, wcześniej w Pomorskim Dywizjonie Straży Granicznej w Świnoujściu przeprowadzono polsko-niemieckie szkolenie załóg jednostek pływających MOSG oraz Inspekcji Morskiej Bundespolizei (Bundespolizeiinspektion See) w Warnemünde.

1 1 1 1

Źródło: