Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Żegluga Rynek • Firmy Hamburg Süd w "rękach" Maersk Line
Dołącz do nas

Hamburg Süd w "rękach" Maersk Line

Email Drukuj
Rio Madeira - jeden z kontenerowców należących do Hamburg Süd (Fot.: Hamburg Süd)

Maersk Line podpisał umowę kupna akcji operatora kontenerowego Hamburg Süd (Hamburg Südamerikanische Dampfschifffahrts-Gesellschaft KG) z Grupy Oetkera (Dr August Oetker KG). O planach duńskiego koncernu informowaliśmy na łamach Portalu Morskiego w grudniu ubiegłego roku.

Jak podaje niemiecka grupa Dr August Oetker KG, całkowite zamknięcie transakcji nastąpi do końca 2017 roku.

Hamburg Süd to siódmy na świecie co do wielkości operator przewozów kontenerowych. Firma operuje 130 statkami kontenerowymi o łącznej pojemności 625 000 tys. TEU i zatrudnia niemal 6 tys. pracowników w ponad 250 biurach na całym świecie.

Wraz ze sprzedażą działalności żeglugowej Oetker straci połowę ze swoich dotychczasowych rocznych przychodów wynoszących ok. 12 mld euro (przy czym przychody z segmentu spożywczych produktów konsumpcyjnych, z których niemiecka firma znana jest także klientom polskich sklepów, przyniosły w 2015 roku grupie Oetkera poniżej 1/4 przychodów).

AL
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook