Żegluga

DFDS odnotował w pierwszej połowie 2015 r. świetne wyniki na trasach pomiędzy Wielką Brytanią a Belgią i Holandią. Operator twierdzi, że to zasługa kilku czynników.

Duński przewoźnik podsumował zmiany, jakie nastąpiły w przewozach pomiędzy Wyspami a Belgią i Holandią w pierwszym półroczu 2015 r. Jak zauważa, w tym czasie nadal mocno zwiększało się zapotrzebowanie na przewozy frachtowe. Szczególnie widać to na trasach z Rotterdamu do Felixstowe i Immingham. Do portów tych odbywają się 22 rejsy tygodniowo, a pięć jednostek, które je obsługują, jest w pełni wykorzystywana.

- Wysokie zapotrzebowanie ze strony naszych klientów skutkowało w pierwszych sześciu miesiącach kilkoma rekordami w zakresie wielkości przewożonego frachtu - powiedział Mikael Mortensen z DFDS. - W związku z tym zdecydowaliśmy o zwiększeniu dostępnej przestrzeni ładunkowej na tych trasach. Codzienne, gwarantujące wysoką przepustowość odejścia od dawna są silnym i żywotnym ogniwem w handlu z Wielką Brytanią.

Coraz lepsza sytuacja na trasach pomiędzy Belgią i Holandią a Wielką Brytanią to w dużej mierze zasługa coraz silniejszej brytyjskiej gospodarki oraz skoncentrowanie się na doskonaleniu poziomu obsługi klienta. Ale wciąż jest miejsce na poprawę pod względem wielkości transportu. O ile bowiem można być zadowolonym ze wskaźników związanych z przeprawami w kierunku Wielkiej Brytanii, to nieco gorzej wygląda sytuacja w przypadków kursów w przeciwną stronę. Ma to związek z wysokim kursem funta, który nie sprzyja brytyjskiemu eksportowi i skutkuje tym, że statki z Wysp wracają częściowo puste.

DFDS już wcześniej poinformował, że zamierza skupić się na dalszym rozwoju wielu kierunków. W najbliższym czasie miliony euro mają zostać zainwestowane w rozwój połączenia pomiędzy Zeebrugge a Szkocją.

Jak przyznają przedstawiciele DFDS, osiągnięte w pierwszym półroczu wyniki na trasach pomiędzy Wielką Brytanią a Beneluksem korespondują z trendem, który utrzymuje się w całej firmie. Przedsiębiorstwo od początku roku notuje imponujące wzrosty. Niedawno, po znakomitym drugim kwartale, DFDS zdecydował się podnieść prognozę za cały rok 2015. Spodziewany wskaźnik EBITDA ma wynieść w tym roku od 1,8 do 1,9 miliarda koron duńskich.

PromySkat
Źródło: DFDS

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0211 4.1023
EUR 4.2758 4.3622
CHF 4.4105 4.4997
GBP 4.9503 5.0503

Newsletter