Żegluga

Africa Morocco Link (AML) włączył do swojej floty dodatkową jednostkę, która będzie obsługiwała połączenia do Tanger-Med. To odpowiedź na olbrzymie zainteresowanie ofertą przewoźnika.

Operator, który obsługuje połączenie pomiędzy hiszpańskim Algeciras a marokańskim Tanger-Med, pochwalił się, że jego oferta, szczególnie w okresie letnim, cieszy się olbrzymim zainteresowaniem ze strony pasażerów. Aby zaspokoić rosnące potrzeby klientów, przy okazji tzw. Operacji Tranyt (w jej trakcie obserwowany jest olbrzymi ruch na trasach przez Cieśninę Gibraltarską), operator zdecydował się na wyczarterowanie dodatkowego promu. W ten sposób w jego flocie znalazł się czwarty statek - Queen Nefertiti. Jednostka została wypożyczona od firmy Arab Bridge Maritime.

Queen Nefertiti to szybki prom (może rozwijać prędkość 36 węzłów, czyli 66 km na godzinę), który ma 94 metry długości, a na pokład może zabrać 580 pasażerów. Warto wspomnieć, że w przeszłości prom ten obsługiwał połączenia na Morzu Bałtyckim. Pod nazwą Tallink Autoexpress 3 kursował pod marką Tallink. Estoński armator był jego właścicielem w latach 2004-2007.

Więcej >>>

PromySkat.pl