Żegluga

Jak informuje Radio Gdańsk, powołując się na komunikat Elbląskiej Gazety Internetowej portEL.pl, projektem przekopu Mierzei Wiślanej, połączeń drogowych i mostowych zajmie się konsorcjum dwóch firm - Mosty Gdańsk i Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego.

Oferta zwycięskich firm opiewała na kwotę 5,252 mln zł.

Zadaniem ich będzie także nad rozplanowanie modernizacji wejścia do elbląskiego portu na 2,5-kilometrowym odcinku. Projekt ma być gotowy w terminie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Przekop Mierzei Wiślanej ma kosztować 880 milionów złotych. Według zapewnień ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej inwestycja rozpocznie się na przełomie 2018 i 2019 roku. 

Czytaj także: Dwie oferty w przetargu na projekt przekopu Mierzei Wiślanej

Radio Gdańsk, AL

Video: Urząd Morski w Gdyni 

Komentarze   

+1 przekop polityczny, ale czy też biznesowy?
Te 880 mln wydane jednorazowo, to pół biedy! Czy jest jakiś biznesplan na utrzymanie długiego na ok. 20 km toru wodnego do Elbląga?
28 grudzień 2016 : 14:09 adi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Warto!
Politycznie? Wystarczy policzyć ile kosztowały przeciętnego podatnika przekrety poprzedniego rządu. Biznesowo? Za granicą by się raczej opłacało tylko nie u nas. Z resztą Elbląg juz jestem portem od dawna. Trzeba wykorzystać potencjał żeglugowy jak i turystyczny. Na pewno lepiej by się rozwinęło żeglarstwo w tym rejonie czy inne formy turystyki wodnej.
29 grudzień 2016 : 18:14 Hubertus Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś