Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Remonty • Przebudowy Prom Jaume II czekają wielkie zmiany
Dołącz do nas

Prom Jaume II czekają wielkie zmiany

Email Drukuj
Jaume II (Fot.: Balearia)

Należący do firmy Baleària szybki prom Jaume II czekają spore zmiany. Hiszpański przewoźnik przeprowadza optymalizację napędu, z którego korzysta statek. Po zakończeniu prac, prom ma się stać jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Popularny armator ujawnił, że wartość inwestycji związanej z dostosowaniem katamaranu Jaume II do dzisiejszych standardów, sięgnie 5,5 miliona euro. Prace prowadzone są w stoczni Astilleros del Guadalquivir w Sevilli. Po ich zakończeniu Jaume II ma stać się jeszcze bardziej niezawodny i efektywny. Największa zmiana dotyczy napędu. Prom zostanie wyposażony w cztery nowe silniki główne, co ma wpłynąć na ograniczenie konsumpcji paliwa. Dodatkowo spowoduje ograniczenie poziomu emisji spalin.

Jak tłumaczy szef firmy, Adolfo Utor, po zakończeniu modernizacji efektywność energetyczna promu ma wzrosnąć o 10 procent, a emisja szkodliwych związków azotu spaść ma aż o 70 procent. Dzięki wprowadzonym modyfikacjom prom ma się stać jeszcze bardziej niezawodny.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook