Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Stocznie Nowe budowy Europejski armator zamawia nowy prom
Dołącz do nas

Europejski armator zamawia nowy prom

Email Drukuj
Komputerowa koncepcja promów (Ilustr.: Strategic Marine)

Australijska stocznia Strategic Marine zbuduje dwa nowe promy. Jeden z nich powstanie dla europejskiego armatora - firmy Pentland Ferries.

Pentland Ferries to szkocki operator promowy, który podpisał właśnie kontrakt na budowę 85-metrowego katamaranu. Jednostka będzie mogła przyjąć na pokład 430 pasażerów oraz 98 pojazdów osobowych. Zgodnie z planem jej budowa powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku. Statek ma zacząć wtedy obsługiwać połączenie pomiędzy szkockim Gills Bay a St. Margaret’s Hope na Orkadach (należący do Szkocji archipelag położony na północ od wybrzeża Szkocji).

Oprócz tego Strategic Marine (stocznia posiada swoje zakłady w Australii, Wietnamie, Singapurze i Meksyku) podpisało też kontrakt z azjatyckim przewoźnikiem promowym, którego nazwy nie ujawniono. Dzięki temu powstanie 40-metrowy prom pasażerski dużych prędkości, który pomieści do 418 pasażerów.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook