Stocznie, Statki

Stocznia remontowa Gryfia za pierwszy kwartał tego roku zanotowała zysk - mówiła w "Rozmowie pod Krawatem" Małgorzata Jacyna-Witt.

Szczecińska radna niezrzeszona, a także członkini rady nadzorczej Gryfii odpowiadała na zarzuty działaczy PO, że PiS nieudolnie zarządza stocznią. Jak mówiła Jacyna-Witt, rząd rozumie, że Gryfia jest jedną z najważniejszych firm w Szczecinie, mówiąc o rozwoju przemysłu stoczniowego, który ma stać się motorem dla polskiej przedsiębiorczości.

- I to nie o to chodzi tylko, że Gryfia będzie produkowała promy czy remontowała statki. Ale chodzi też o to, że na bazie Gryfii prywatne przedsiębiorstwa będą miały perspektywę rozwoju w przyszłości. Czyli jeżeli robimy prototyp promu w Gryfii i prywatne firmy będą dostarczały różnego rodzaju materiały i usługi do jego produkcji, to one będą mogły to robić przez następne kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt lat - mówiła Jacyna-Witt.

Więcej >>>

Radio Szczecin

Komentarze   

+6 Prywatne Firmy
Należy zapytać prywatne firmy , czy rzeczywiście Gryfia gwarantuje perspektywę rozwoju? Z tego co wiem - do tej pory różnie to bywało.
19 maj 2017 : 05:22 Henryk D. K-1 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+3 Produkcja PROMU
Właśnie zaczęto w SPP cięcie blach na prom - 4 arkusze. To chyba trochę za mało na stępke?????????
19 maj 2017 : 12:45 Henryk D. K-1 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 a kasiorka?
najpierw niech gryfia pospłaca swoje długi dla tych firm, bo narazie nikt z nią nie chce gadać o nowych projektach.
19 maj 2017 : 15:35 biss Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Gryfia
Przed przymusowym połączeniem z trupem gryfii w Świnoujściu działała z dobrymi wynikami MSR , akurat pod zarządem aktualnego prezesa .
Były remonty statków i offshory , spółki prywatne ustawiały się w kolejce do pracy bo wiedziały że stocznia jest wypłacalna , jednocześnie w SSR gryfii było tak zle że na trzy lata przed połączeniem powinna ogłosić upadłość , wyniki były tragiczne i tylko tzw plany ratunkowe utrzymywały ją na powierzchni . Marsjanie stworzyli kadłubek gryfii gdzie za każdy m2 powierzchni ponad swoją własność stocznia płaci grube pieniądze dzierżawy i to jest mądre? Mało tego po sąsiedzku Niemcy kosztem gryfii zbudowali fabrykę i obiecywali zlecenia dla stoczni , nie wpłynęło ani jedno .
Czyli przyczyną kłopotów gryfii jest w niej samej , a nie w zakładzie Świnoujście. C d n ...
19 maj 2017 : 17:29 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+5 Cdn
Mars jako właściciel msr gryfii powinien w uzgodnieniu z fachowcami utworzyć plan rozwojowy dla firmy gdyż tylko rozwój pomoże w utrzymaniu wielu stanowisk pracy
Podpowiem, na terenach rozwojowych za stocznią msr, będącymi w dyspozycji Marsa zbudować od podstaw stocznię produkcyjno remontową z dużym suchym dokiem , ponownie połączyć z MSR a zakład w Szczecinie niech kupią firmy prywatne i klepią to co do tej pory
Nie widzę już przyszłości w Szczecinie pomimo dużych zasług dla kraju ale tam panują takie tarcia że tylko cięcie mieczem może coś tam uratować . Niedługo kończy się okres dzierżawy terenu przy doku 5a Niemcy już dawno wnosili pretensje o zakłócanie produkcji w ich fabryce .
W momencie wypowiedzenia dzierżawy doku 5 to będzie koniec Szczecina chyba że cały zakład przeniesie się naprzeciw tylko nie wiem czy jest tam głębia dokowa
Jak będzie firma to i ludzie się zjawią a poza tym szkoły zawodowe powinni dać narybek na stoczniowca .
19 maj 2017 : 18:09 Filip z konopi Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Folwark stoczniowy
Żeby zrozumieć "życie i stosunki zawodowo-społeczne" na wyspie trzeba poświęcić 90 min żeby obejrzeć poniższy film. Tam jest to wszystko wyjaśnione. Jest też wersja animowana tego, jak dla kogoś za trudne. POLECAM ! W rolach głównych: świniki - peudo obrońcy robotnika i ich kumple z nazwiskiem na drugim piętrze "zapewniający dochód", farma - wyspa, wykłady światopoglądowe w stodole - ZKZ-ty, pozostałe zwierzaki - załoga, niedobry gospodarz Jones - poprzedni prezesi, pieski - pieski związkowe, ludzie - marsjanie i ich kumple i spóły, wojny z ludźmi - ściemniane pseudo zadymy z marsjanami i byłymi prezesami, uczty z ludźmi - balangi "obrońców" w Pogorzelicy i imprezach firmowych, rozmowy ze znanymi spółkami i politykami o prywatyzacji,
19 maj 2017 : 21:59 płatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 c.d.
wiatrak - dotychczasowe remonty i przyszły prom, odesłanie konia do rzeźni - odprawy dla emerytów za te słynne 15%, zmniejszanie jedzenia - obniżki pensji, animalizm - głupoty i pierdoły wciskane klasie robotniczej na tych tam ZKZ-tach przez obrońców robotnika, marsze zwierząt - różne rocznice, włamanie do stodoły - możliwość zasiadania w organach firmy i wiele wiele innych porównać,
https://www.youtube.com/watch?v=mbdLNypKDJY&t=667s
DLATEGO TO TRZEBA ROZGONIĆ NA 4 WIATRY, BO TO OSTATNIA SZANSA NA ODBUDOWĘ STOCZNI I WIĘCEJ JUŻ NIE BĘDZIE. A TEN PROM TO SKOŃCZY JAK TEN WIATRAK. CO NAJWYŻEJ PARĘ OSIEDLI I HABIR SIĘ JESZCZE POBUDUJE, ALE NAPEWNO NIE STOCZNIA Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA. POTĘŻNA KASA PODATNIKÓW TRAFI NIE INŻYNIERÓW CZY FACHOWCÓW TYLKO DO TEGO TYPU LUDZI !
19 maj 2017 : 22:00 płatnik Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś