Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR Down North wyciągnięty z wody
Dołącz do nas

Down North wyciągnięty z wody

Email Drukuj
Down North (Fot.: Piotr B. Stareńczak)

Jak informuje Radio Szczecin, jacht Down North został już wyciągnięty z wody. Akcja wydobycia jednostki, która zatonęła przy kei mariny na Wyspie Grodzkiej, odbyła się dzisiaj rano.

Przypomnijmy, że do incydentu doszło w sobotę, 11 lutego. Niewielki żaglowiec, prawdopodobnie z powodu uszkodzeń w kadłubie, zaczął nabierać wody i zatonął.

Ostatnie kilka miesięcy 23-metrowy Down North spędził przy nabrzeżu, przy popularnych dźwigach portowych, ale ponieważ zadecydowano o ich renowacji, został przetransportowany do mariny jachtowej.

Czytaj także: Szczecin: Zabytkowe portowe żurawie odzyskały dawny blask

Pechowy Down North

Przypomnijmy, że w dniu 30 maja 2015 r. w pobliżu wyspy Greifswalder Oie na Zatoce Pomorskiej Down North w wyniku nagłego podmuchu wiatru doznał dużego przechyłu i przewrócił się na prawą burtę. Niestety nie podniósł się już z przechyłu i w rezultacie zatonął.

Żaglowiec znajdował się wówczas w rejsie szkoleniowo-stażowym na trasie ze Świnoujścia do Oslo (Norwegia).

Cała 12-osobowa załoga opuściła jacht, ale szczególnie trudna była ewakuacja jednego z członków załogi, który nie mógł samodzielnie poruszać się z powodu niepełnosprawności wynikającej z wielu poważnych schorzeń. Po przetransportowaniu go do tratwy doszło u niego do zatrzymania akcji serca. Zmarł pomimo podjęcia reanimacji i wysiłków ratującej go załogi.

Czytaj także: Komisja Badania Wypadków Morskich: raport końcowy ws. zatonięcia jachtu Down North

AL, Radio Szczecin
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook