Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR Niebezpieczny incydent z udziałem promu na Isle of Man
Dołącz do nas

Niebezpieczny incydent z udziałem promu na Isle of Man

Email Drukuj
Ben-my-Chree (Fot.: Wikipedia)

Jak wygląda niekontrolowane zetknięcie się wielkiego promu z infrastrukturą portową? Po niedzielnym zdarzeniu, do jakiego doszło w porcie na wyspie Man, w sieci znalazło się nagranie przedstawiające moment kolizji.

Do groźnie wyglądającego incydentu z udziałem promu Ben-my-Chree doszło w niedzielny wieczór, 12 lutego w porcie Douglas na Isle of Man. Płynący z Birkenhead prom należący do Isle of Man Steam Packet Company uderzył w portową konstrukcję podczas procedury cumowania. Do kolizji doszło w czasie, gdy panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Bezpośrednią przyczyną zdarzenia był silny podmuch wiatru.

Prom miał dotrzeć do portu Douglas ok. 18:10, by stamtąd wyruszyć w rejs do Heysham. W związku ze zdarzeniem, statek nie wypłynął jednak w dalszą trasę. W nocy z niedzieli na poniedziałek przez całą noc inspektorzy zajmowali się oceną rozmiaru zniszczeń.

Więcej >>>

PromySkat.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook