Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR Zakończyły się poszukiwania załogi Destination
Dołącz do nas

Zakończyły się poszukiwania załogi Destination

Email Drukuj
Destination
Rejon, w którym trwały poszukiwania statku

Zakończyły się poszukiwania załogi statku poławiającego kraby, który zatonął w miniony weekend na Morzu Beringa.

Poszukiwania 6-osobowej załogi Destination rozpoczęły się w sobotę, we wczesnych godzinach porannych, po tym, jak zarejestrowano sygnał z radiopławy należącej do jednostki. Sygnał nadano 2 mile morskie of wybrzeży wyspy St. George na Alasce, około 650 mil morskich na zachód od wyspy Kodiak.

W poniedziałek wieczorem wydano oświadczenie, w którym poinformowano, że poszukiwania zostają odwołane. W czasie weekendowych poszukiwań odnaleziono szczątki wraku, plamy ropy, koła ratunkowe oraz boje.

Zła pogoda jest głównym zagrożeniem o tej porze roku dla statków rybackich na Morzu Beringa. Dodatkowo nie ma w rejonie zbyt wielu miejsc, w których można znaleźć schronienie.

Destination:

długość: 50 m
szerokość: 20 m
prędkość maksymalna: 12,9 węzłów
bandera: Alaska
rok budowy: 1981

AL 

Fot.: Alaska Dispatch News / Twitter

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook