Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Statki Wypadki • Ratownictwo • SAR Wypadek barki i holowników na Odrze we Wrocławiu
Dołącz do nas

Wypadek barki i holowników na Odrze we Wrocławiu

Email Drukuj

Przy Jazie Opatowickim we Wrocławiu doszło do wypadku barki i dwóch holowników. Barka była holowana na plac budowy.

Holowniki zaczęły nabierać wody w efekcie czego barka odczepiła się od nich. Robotnicy nie zdążyli jej zabezpieczyć więc wzbierający nurt rzeki zaczął ją znosić w kierunku wiaduktu nad Odrą. Holowniki niestety podzieliły jej los i podobnie jak ona zaczęły, ze wzbierającą na pokładzie wodą, dryfować w kierunku podpory wiaduktu. Jeden z holowników uderzył w kolumnę, a następnie płynąc pod wiaduktem zniszczył swój dach.

Wszyscy robotnicy, łącznie z kapitanem zdołali się uratować i bezpiecznie znaleźć na brzegu. Nie można powiedzieć tego samego o barce, którą przez dwie godziny próbowano przycumować za pomocą specjalnych pchaczy. Holownikami udało się dopłynąć na mieliznę.

Po wszystkim na miejscu strażacy zaczęli wypompowywać substancje ropopochodną z holowników. Barka ma zostać przetransportowana do naprawy, lecz dopiero po przyjeździe na miejsce specjalistycznego, ciężkiego sprzętu.

Więcej informacji pod tym adresem.

Źródło: TVN24.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook