Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Rybołówstwo Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020
Dołącz do nas
Błąd

  Program Operacyjny "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020

  Email Drukuj
  Fot.: Pixabay

  Wdrażaniu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 poświęcone zostało sympozjum zorganizowane w Centrum Konferencyjnym w Ożarowie Mazowieckim. Konferencję otworzył Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

  W wydarzeniu uczestniczyli również przedstawiciele Dyrekcji Generalnej ds. Rybołówstwa Komisji Europejskiej - Isabelle Garzon i Agnieszka Korbel. Wśród zaproszonych gości byli również członkowie Komitetu Monitorującego PO RYBY 2014-2020, a także reprezentanci instytucji zaangażowanych w realizację programu tj. przedstawiciele urzędów marszałkowskich, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także Ministerstwa Rozwoju.

  Na spotkaniu zostały wygłoszone trzy prezentacje, z których jedna dotyczyła postępów we wdrażaniu Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020, dwie pozostałe zaś odnosiły się do Priorytetu 4 PO RYBY 2014-2020 i były poświęcone instrumentowi CLLD i wielofunduszowej strategii w ramach Priorytetu 4 PO RYBY 2014-2020 oraz korzyści, jakie niosą operacje realizowane w ramach tego Priorytetu.

  Przedmiotowe spotkanie było znakomitą okazją do zacieśnienia współpracy oraz do szerzenia dobrych praktyk i wymiany wiedzy w zakresie kluczowych kwestii związanych z realizacją PO RYBY 2014-2020.

  W trakcie konferencji minister Marek Gróbarczyk spotkał się również z reprezentacją hodowców karpia, którzy mają zastrzeżenia do propozycji podziału funduszy na akwakulturę i na rzecz rybołówstwa przybrzeżnego. Wcześniej hodowcy wyrażali swoje niezadowolenie przed siedzibą resortu. Podczas rozmów w Ożarowie ustalono harmonogram spotkań, na których mają być wypracowane kompromisowe rozwiązania.

  rel (MGMiŻŚ)

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook