Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Rybołówstwo Zakaz wędkowania w wodach portowych Odry. W Szczecinie też
Dołącz do nas
Błąd

  Zakaz wędkowania w wodach portowych Odry. W Szczecinie też

  Email Drukuj
  Fot.: Pixabay

  Decyzją ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka do końca lutego nie można łowić ryb od godziny 17 do 7 rano.

  Rafał Jurkowski, szef Społecznej Straży Rybackiej działającej przy Polskim Związku Wędkarskim w Szczecinie uważa, że to potężny obszar, obejmujący Odrę aż po Police.

  - Wędkarzom pozostawiono jedynie niewielki obszar na Jeziorze Dąbie, ale tam wędkować można jedynie na łódce - mówi Rafał Jurkowski.

  - Nic o tym nie słyszałem, ale... to jakaś bzdura - skwitował jeden z wędkarzy.

  Wcześniej nie można było łowić tylko w kilku polskich portach, teraz - po przeprowadzonych badaniach - rozszerzono je na wszystkie.

  - Powodem ograniczenia była ochrona ryb, które gromadzą się w cieplejszych i głębszych wodach basenów portowych. Ryby były tam łatwym celem wędkarzy - mówi Piotr Niewiadomski z Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie.

  Dodajmy, że część wędkarze zbyt często łowiło na wodach portowych niedozwoloną metodą na tzw. "szarpaka" - kalecząc zimujące ryby.

  Nowe przepisy obowiązują od 15 września.

  Źródło:

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook