Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Rybołówstwo Radio Gdańsk: Komisja Europejska chwali Polskę za walkę o dorsza
Dołącz do nas
Błąd

  Radio Gdańsk: Komisja Europejska chwali Polskę za walkę o dorsza

  Email Drukuj
  Fot.: Pixabay

  Jak czytamy na stronie Radia Gdańsk komisarz ds. środowiska, spraw morskich i rybołówstwa Komisji Europejskiej, Karmenu Vella, chwali Polskę za walkę z malejącymi zasobami dorsza w Bałtyku.

  - Gdyby pozostałe kraje wprowadziły podobne środki, skuteczność tych działań byłby większa - pisze w liście wystosowanym do ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, na który powołuje się Radio Gdańsk.

  Komisarz pozytywnie ocenił działania Ministerstwa w celu ograniczenia połowów i jednoczenie poparł projekt zwiększenia wydatków na ochronę rybołówstwa przybrzeżnego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego. Ponadto zadeklarował, że po latach pogarszania się stanu dorsza w Bałtyku, trzeba przedsięwziąć zdecydowane kroki zmierzające do odbudowy stad tej ryby. Podkreślał, że jest to proces długotrwały i konieczne będzie przyjęcie nowych strategii. 

  Więcej >>>

  Źródło:

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook