Rybołówstwo

Już w najbliższy piątek, 15 września Marek Gróbarczyk, minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotka się z rybakami morskimi w Jastarni. 

Spotkanie w Jastarni to ostatnie z cyklu spotkań z rybakami, które odbywały się w portach rybackich. Na spotkaniu ma być zorganizowane podsumowanie tematów rybackich, które poruszane były wcześniej przez środowisko. 

Chodzi między innymi o zmianę przepisów dotyczącą szybszego przechodzenia na emeryturę armatorów łodzi rybackich, którzy jednocześnie pływają jako szyprowie. Problemowe są również wypłaty unijnych środków pomocowych, które bardzo często są znacznie opóźnione.

Najważniejszym tematem, który prawdopodobnie poruszany będzie również w Jastarni, ma być sprawa kolejnego ograniczenia połowów dorszy na Bałtyku. W 2018 roku planuje się zmniejszenie narodowego limitu połowowego tej ryby o kolejne 28 procent. Możliwe również, że od limitu rybackiego trzeba będzie odliczyć dorsze, które będą poławiane przez wędkarzy morskich. Wiadomo już, że administracja rybacka negatywnie podchodzi do propozycji Komisji Europejskiej. Nie znamy jednak szczegółów rozwiązań problemu, które mają proponować urzędnicy. 

Spotkanie odbędzie się w ośrodku Posejdon prze ulicy Mickiewicza 5. Początek o godzinie 15:00.

Hubert Bierndgarski

Komentarze   

-7 Ochrona przez zwiększenie połowów.
Ministerstwo chce chronić dorsza, poprzez zwiększenie jego połowów. Poziom debilizmu autora tego pomysłu przekracza ludzkie pojęcie. Polskim rybactwem rządzą idioci i to jest prawdziwa katastrofa.
14 wrzesień 2017 : 07:05 Wawrzyniak_ Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Ministrze obudź sie!!!!!!!!!!!!!!
Polskim rybołówstwem rządzą towarzysze ze zdjęcia i koło doradcze pilnujace swoich interesów, a minister nie ma pojęcia o niczym, jak większość tego rządu.
22 wrzesień 2017 : 05:17 no name Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-2 Stanwisko ministra Gróbarczyka
Odbudowa przemysłu stoczniowego, żeglugi śródlądowej oraz polskiego rybołówstwa to jedne z najważniejszych celów Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – powiedział szef resortu Marek Gróbarczyk na konferencji podsumowującej rok rządu PiS.

„Wyznaczyliśmy pięć obszarów, które musi objąć to ministerstwo. To bezwzględnie odbudowa przemysłu stoczniowego – tak na wschodnim wybrzeżu, jak i na zachodnim wybrzeżu. Drugi to aktywizacja naszych portów, aktywizacja żeglugi, a przede wszystkim odbudowa żeglugi śródlądowej. Kolejne to odbudowa i obrona polskiego rybołówstwa oraz rozwój szkolnictwa morskiego” – mówił we wtorek Gróbarczyk w wystąpieniu podsumowującym roczną działalność swojego ministerstwa.
14 wrzesień 2017 : 11:45 Stefan Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
-4 Dobra zmiana?
Czy wy nie widzicie chłopy naprawdę co się dzieje w rybołówstwie, toć to bezustanne chodzenie po omacku. pytam co z tych spotkań rybackich wynika. Trójpolówka za PO to było działanie konkretne i przynoszące wymierne efekty choćby finansowe . A teraz spotyka się minister i standardowo obok ministra ci sami nic właściwie nie wnoszący do rybołówstwa ludzie i gadają w kółko to samo: limity obcięli, niedługo dostaniecie postojowe , posprzątacie śmieci i jakoś może nie zdechniecie z głodu. Głosowałem na PiS który zapowiadał walkę z katastrofą na Bałtyku, ale tak naprawdę wcale nic nie zyskałem na dobrej zmianie. No przepraszam mam 1 łososia w licencji hehe a wcześniej nie miałem. Ot i cała polityka dobrej zmiany. Zmiany dobre potrzebne w departamencie !!! i komitecie doradczym i jeszcze w paru aspektach. Ale szkoda gadać.
14 wrzesień 2017 : 17:39 prezes ochódzki Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+2 Jeszcze...
się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził.
14 wrzesień 2017 : 18:22 ......... Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+21 było fajnie
No tak trójpolówka Ci się podobała . Za zniszczenie Bałtyku kupę kasy dostałeś . A rybacy z małych łodzi niech zdychają z głodu tak byś chciał
15 wrzesień 2017 : 05:12 stary rybak Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 jakie decyzje po spodkaniu
witam proszę o odp jakie tematy padły w jastarni na spotkaniu z ministrem,co ustalono.Zenek Szczećin
16 wrzesień 2017 : 08:35 zenek Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+7 Brawo
Limit wędkarzy złączony z limitem rybaków, to koniec panowie i panie.
17 wrzesień 2017 : 08:13 Ryś Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś