Rybołówstwo

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odbył kolejne spotkanie konsultacyjne ze środowiskiem hodowców karpia.

Tym razem dyskutowano o alokacji pieniędzy przeznaczonych na rekompensaty wodnośrodowiskowe w otoczeniu stawów karpiowych w Rykach. Pan minister miał okazję zobaczyć, co hodowcy Marianowi Rapacewiczowi udało się osiągnąć na zaniedbanym obiekcie hodowlanym, dzięki ciężkiej pracy i pieniądzom pozyskanym z programów rybackich. Konsultacje miały charakter merytorycznych rozmów dotyczących potrzeb sektora rybackiego i priorytetowych kierunków jego dalszego rozwoju.

Tego typu spotkania konsultacyjne potrwają do końca bieżącego miesiąca. Po tym okresie konsultacje będą prowadzone w trybie proceduralnym, to znaczy w pierwszej kolejności planowana zmiana będzie musiała uzyskać pozytywną opinię Komitetu Monitorującego, następnie zmiana ta będzie konsultowana społecznie przed podjęciem Uchwały Rady Ministrów.

rel (MGMiŻŚ)

Komentarze   

+12 lobbing
Dotąd będą łazić za ministrem aż zmieni decyzję w sprawie środków unijnych.Wielki płacz że nie dadzą rady się utrzymać bez dopłat.To są ostatnie pieniądze z uni,po co przedłużać agonie i marnować środki.Jak w poprzednim podziale środków odebrano 150 milionów zł.z funduszy rybackich to nie było protestów.
23 czerwiec 2017 : 10:58 daroga Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+17 Fanaberie hodowców karpia
W żadnym unijnym kraju nie ma dopłat do środowiska hodowli ryb z funduszu morskiego, w tym sensie ministerstwo ma sprawę prostą, dopłaty powinien płacić minister środowiska Szyszko. Również unijny komisarz wyraźnie zaproponował naszemu ministrowi przesunięcie unijnych funduszy na morze i on to robi.

http://radiogdansk.pl/audycje-rg/ludzie-i-pieniadze/item/53331
23 czerwiec 2017 : 16:30 Mister Carp Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+4 bez ochrony dorsza
Czy to prawda że można trałować flądre w lipcu i sierpniu trałem bacoma?To znaczy że dorsza można przywieś jako przyłów w związku z zakazem odrzutów?Ale się porobiło całkowity brak ochrony dorsza paranoja.
29 czerwiec 2017 : 12:45 daroga Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś