Prawo, polityka
8 lutego br. w siedzibie resortu odbyło się XII posiedzenie Międzyresortowego Zespołu ds. Polityki Morskiej RP, któremu przewodniczyła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury oraz Wiceprzewodnicząca Zespołu Anna Wypych-Namiotko.

Obrady były poświęcone dyskusji nad projektem dokumentu pt. Polityka morska Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020. Projekt ma charakter strategiczny i będzie przygotowany w oparciu o dziewięć kierunków priorytetowych określonych w dokumencie rządowym z 2009 r. pt. Założenia Polityki Morskiej RP do roku 2020. Przedmiotowy dokument ma formułę polityki rozwoju zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 6 grudnia 2006 r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (Dz. U. z 2009 r. Nr 84, poz. 712 i Nr 157, poz. 1241).

Podczas posiedzenia Członkowie Zespołu przedstawili uwagi i spostrzeżenia do projektu dokumentu przygotowanego przez Ministerstwo Infrastruktury, które zostaną wykorzystane przy dalszych pracach nad kształtem Polityki morskiej Rzeczypospolitej Polskiej do roku 2020.

Ponadto omówiono kwestie dotyczące wizyty przedstawicieli Komisji Europejskiej (Dyrekcji Generalnej ds. Morskich i Rybołówstwa – DG MARE) pod przewodnictwem Fabrizii Benini w Polsce. Przedmiotem spotkania, które odbyło się 4 lutego br. w Ministerstwie Infrastruktury, były plany DG MARE na czas Polskiej Prezydencji w Radzie UE w odniesieniu do morskiego planowania przestrzennego, integracji systemów nadzoru morskiego, wiedzy o morzu, Strategii UE dla Regionu Morza Bałtyckiego, Strategii UE dla Regionu Atlantyku oraz Dyrektywy Ramowej w sprawie strategii morskiej. Istotnym punktem spotkania z przedstawicielami KE były kwestie dotyczące szczegółów organizacji głównych obchodów Europejskiego Dnia Morza 2011 w Gdańsku.
0 gratuluję
gratuluję pustosłowia i propagandowego bicia piany na rumowisku gospodarki morskiej po czterech latach rządów PO. Wasze sukcesy: likwidacja dwóch dużych stoczni europejskich w Szczecinie i Gdyni (wraz z przemysłem okołostoczniowym utrata 100tys. miejsc pracy), likwidacja szkolnictwa średniego zawodowego (Technikum Budowy Okrętów), marginalizacja wydziałów politechnicznych kształcących kadry stoczniowe, rozproszenie wysoko wykwalifikowanych załóg stoczniowych po świecie, zniszczenie morskiego dorobku kilku pokoleń Polaków, cofnięcie cywilizacyjne w gospodarce morskiej kraju do poziomu z 1945 r. Należy dodać nieustanne straszenie przez rząd tuska tzw. prywatyzacją ostatniego polskiego armatora PŻM co należy odbierać nie inaczej jak skok na kasę zasłużonych liberałów PO. I najnowszy skandal to powolna śmierć PŻB jaką są 3 letnie nieudane próby prywatyzacji tego armatora i jego postępująca dekapitalizacja.
Lista nicnierobienia czy wręcz niszczenia kraju i upokarzania Polaków przez rząd tuska jest znacznie dłuższa.
10 luty 2011 : 09:36 gdańszczanin | Zgłoś

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1

Źródło:

Waluta Kupno Sprzedaż
USD 3.9517 4.0315
EUR 4.2733 4.3597
CHF 4.3648 4.453
GBP 4.9875 5.0883

Newsletter