Porty, logistyka

W 2017 roku do Gdyni - jak każdego lata - zawitają statki wycieczkowe z całego globu. Ten rok będzie jednak wyjątkowy - padnie bowiem kolejny rekord.

W czerwcu do gdyńskich nabrzeży zawinie najdłuższy i największy statek w historii polskich portów pasażerskich - Norwegian Getaway (23.06.). Najczęściej odwiedzającą w tym roku Gdynię jednostką będzie znana już znakomicie z poprzednich sezonów AIDAdiva. Będzie ją można zobaczyć: 16, 26 czerwca; 12, 22 lipca; 1, 11, 21 i 30 sierpnia. 

Statek zbudowany został w 2007 roku. Jego długość wynosi 252 metry, jednorazowo przebywać może na nim 3200 osób z czego 2566 pasażerów oraz 634 członków załogi. Z wielu atrakcji znajdujących się na pokładach wymienić można: spa, kasyno, restauracje, sklepy, kino 4D, galerię sztuki. Na ostatnim piętrze znajduje się oaza wellness ze szklanym dachem.

Do Gdyni zawiną także jednostki bliźniacze: AIDAbella i AIDAcara

Aktualne zestawienie statków turystycznych, które zawiną do Gdyni w 2017 wraz z godzinami przypłynięcia i wypłynięcia znajduje się tutaj.

Statki zazwyczaj cumują przy Nabrzeżu Francuskim. Wówczas można je podziwiać z pirsu przy Kapitanacie Portu lub... z tarasu Muzeum Emigracji. Nie są udostępnione do zwiedzania.

Gdynia.pl