Porty, logistyka

W poniedziałek Andrzej Kasprzak, prezes ZMPG SA, Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i Włodzimierz Włodarczyk, prezes firmy Warbud SA podpisali umowę dotyczącą odbudowy drugiego odcinka nabrzeża Przemysłowego oraz budowy stanowiska przeładunkowego statków ro - ro i układu drogowego w rejonie Terminalu Promowego Westerplatte. Są to dwie kolejne inwestycje przygotowane przez ZMPG SA, które dofinansuje Unia. Partnerem zarządu portu, gdy chodzi o finansowanie modernizacji układu drogowego, prowadzącego do portu, będzie gmina Gdańsk.

    - Jesteśmy bardzo zadowoleni z zawarcia drugiej wspólnej umowy z wykonawcą i portem gdańskim, którego miasto jest współwłaścicielem - powiedział prezydent Adamowicz. - Zarówno zakończone, trwające i rozpoczynające się inwestycje znacznie zwiększą możliwości przeładunkowe portu. Skorzystają na tym jego pracownicy i miasto.
Prezes Włodarczyk wyraził zadowolenie z wyboru Warbudu na głównego wykonawcę dwóch dużych inwestycji w porcie gdańskim. Będą one traktowane przez firmę priorytetowo. Zwłaszcza że obie budowy mają ogromne znaczenie zarówno dla portu, jak i miasta. Zgodnie z kontraktem, nowe nabrzeża i drogi z wiaduktem będą gotowe za 22 miesiące.

    - Place budowy w rejonach terminalu Westerplatte i nabrzeża Przemysłowego przejmiemy w ciągu tygodnia - mówi Eugeniusz Moczydłowski, dyrektor Regionu Północ Warbud SA w Gdańsku. - Rozpoczniemy roboty od rozbiórek starych konstrukcji nabrzeża i nawierzchni oraz wyeksploatowanego wiaduktu, prowadzącego w kierunku bazy Siarkopolu. Następnie zacznie się odbudowa drugiego, stumetrowego odcinka nabrzeża Przemysłowego i przebudowa wiodącego do niego układu drogowego i budowa nowego wiaduktu.

**********

    Inwestycje w porcie gdańskim

    - Sektorowy Programu Operacyjny - Transport

     Poszerzenie wejścia portowego, inwestor - Urząd Morski w Gdyni, wykonawca - Hydrobudowa Gdańsk SA
Odbudowa odcinka II nabrzeża WOC II oraz budowa placów składowych z układem drogowym, inwestor - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, wykonawca - Korporacja Budowlana Doraco w Gdańsku
Odbudowa nabrzeża o długości 630 m i zbudowanie 2 stanowisk z rampami do przeładunków statków ro-ro i promów w Terminalu Promowym Westerplatte oraz placów składowych i dróg wewnętrznych, inwestor - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, wykonawca - konsorcjum Warbud SA.

    Przebudowa układu drogowego łączącego Trasę Sucharskiego z rejonem nabrzeża Przemysłowego i budowa wiaduktu, inwestor - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk SA, wykonawca - konsorcjum Warbud SA

Autor: Jacek Sieński

Comments are now closed for this entry

Źródło: