Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Spedycja PB: Rail Baltica pod lupą PKN Orlen
Dołącz do nas
Błąd

  PB: Rail Baltica pod lupą PKN Orlen

  Email Drukuj
  Ilustr.: Wikipedia

  Budowa trasy kolejowej Rail Baltica może pokrzyżować plany należącej do polskiego koncernu firmy Orlen Lietuva - pisze Puls Biznesu.

  Jak przypomina Puls Biznesu, premierzy Litwy, Łotwy i Estonii podpisali niedawno porozumienie dotyczące budowy Rail Baltica. Jest to linia kolejowa, która ma docelowo łączyć Berlin i Warszawę - przez Kowno, Rygę i Tallin - z Helsinkami, to element transeuropejskiego korytarza transportowego i jeden z priorytetowych projektów infrastrukturalnych UE. Koszty projektu mają sięgnąć od od 3,7 do nawet 5,2 mld EUR. Ponad 80 proc. tej kwoty pokryje UE. Ma ono zostać uruchomione w 2026 r.

  Analizom projektu ma przyglądać się PKN Orlen. Jak pisze Puls Biznesu, powołując się na wypowiedz z biura prasowego spółki, zgodnie z jednym z projektów przebieg Rail Baltica może krzyżować się z rurociągiem należącym do Orlen Lietuva, obecnie nieużywaną częścią dawnego rurociągu Drużba.

  Więcej >>>

  BiznesAlert.pl

  Dodaj komentarz

  Kod antyspamowy
  Odśwież

  Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

  PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

  Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

  facebook