Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Porty i Logistyka Konteneryzacja • Intermodal
Dołącz do nas

Konteneryzacja • Intermodal

Morskie przewozy kontenerowe i intermodalne ● Kontenery w obrocie portowo-morskim i w transporcie lądowym oraz w żegludze śródlądowej

Ze Śląska do portów. Inwestycja PLK za 300 mln zł usprawni ruch towarowy

Email Drukuj

Krótsze podróże, bezpieczny przewóz ładunków i większa przepustowość linii – to główne efekty inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na liniach: Toszek Północ – Rudziniec Gliwicki – Stare Koźle. Prace za blisko 300 mln zł poprawią infrastrukturę kolejową na styku Śląska z Opolszczyzną, m.in. dla pociągów w kierunku portów: Szczecin, Świnoujście i Gdynia.

Otwarcie OC Terminal Kontenerowy w Gdańsku

Email Drukuj

Siedziba Oddziału Celnego Terminal Kontenerowy w Gdańsku

Oddział Celny "Terminal Kontenerowy" w Gdańsku przenosi się do nowej siedziby. Jest to związane z rozwojem gdańskiego portu. Ruch towarów będzie teraz obsługiwany przez celników z budynku "KOGA", przy ul. prof. Witolda Andruszkiewicza 5. Uroczyste otwarcie nowego oddziału zaplanowano na piątek 27 maja.

Większy terminal kontenerowy w Porcie Gdańsk [VIDEO]

Email Drukuj

Nowa powierzchnia terminalu w Porcie Gdańsk

W środę, 13 stycznia bm. na terenie gdańskiego portu odbyła się uroczystość wieńcząca rozbudowę intermodalnego terminalu kontenerowego w rejonie Nabrzeża Szczecińskiego w Porcie Gdańsk. Inwestycja znacząco poprawi zdolność operacyjną terminalu.

Sytuacja w transporcie morskim szansą na rozwój intermodalu

Email Drukuj

Paweł Osiak, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu w DSV Road (Fot.: mat. pras.)

Droga morska od lat dominuje na szlaku transportowym pomiędzy Dalekim Wschodem i Europą, głównie ze względu na korzystne stawki, szczególnie w porównaniu z alternatywnym transportem lotniczym. Coraz częściej jednak klienci decydują się na trzecią możliwość - transport intermodalny.

Pociąg z Van Goghiem, czyli w Swarzędzu otwarto terminal intermodalny na 4,5 tys. TEU

Email Drukuj

W Swarzędzu otwarto terminal intermodalny na 4,5 tys. TEU

Kontenerowy Terminal Intermodalny CLIP II, który w środę otwarto w Swarzędzu pod Poznaniem, zajmuje 10 hektarów, pomieści kontenery o pojemności 4500 TEU i kosztował ponad 100 mln zł.

Pociąg Nomad Express zmierza do Turcji, omijając Rosję

Email Drukuj

Pociąg Nomad Express będzie omijał Rosję Fot. wikimedia/CC/SwZ Rozpoczęło się testowanie transportu towarów w kontenerach koleją na trasie Chiny - Kazachstan - Azerbejdżan - Gruzja - Turcja, czyli w ominięciem Rosji.

Kraje nadbałtyckie nadal negocjują sprawy formalne Rail Baltica

Email Drukuj

Kraje nadbałtyckie nadal negocjują sprawy formalne Rail Baltica Fot. Tomasz Sienicki / CC

Podatek od wartości dodanej (VAT) za prace budowlane powstającej linii Rail Baltica musi pozostać w każdym z trzech krajów bałtyckich. Tak uzgodnili - zdaniem wiceministra transportu i łączności Litwy Ariândasa Sliupasa - przedstawiciele trzech krajów nadbałtyckich, właścicieli spółki RB Rail.

III Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2015: Kontenery pojadą z Mińska do Gdańska

Email Drukuj

Wicepremier Janusz Piechociński podczas wideo wystąpieniaW centrum wystawienniczo-kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku odbyła się część merytoryczna III Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2015.

Kolejne stałe połączenie intermodalne Azja - Europa

Email Drukuj

Rosyjska Grupa Fesco uruchomiła nowy kierunek regularnych połączeń intermodalnych na linii z Azji Południowo-Wschodniej do Europy, a konkretnie: Władywostok - St. Petersburg.

Załamanie przewozów intermodalnych w sztukach, wzrost w masie

Email Drukuj

W IV kwartale 2014 roku przewoźnicy przetransportowali 178,6 tysiąca sztuk jednostek (ładunków w kontenerach i naczepach samochodowych), co stanowiło w przeliczeniu blisko 279,3 tysiąca TEU. W porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku, liczba jednostek spadła o 0,21 proc., a liczona w ujęciu TEU - o 3,82, informuje Urząd Transportu Kolejowego.

Strona 1 z 10PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook