Offshore

Spółka Total z Francji podpisała porozumienie o wydobyciu gazu ziemnego z podmorskiego złoża w Iranie. To pierwsza spółka zachodnia, która wróciła do pracy w tym kraju po zniesieniu sankcji międzynarodowych.

Total będzie wydobywał gaz ze złoża Południowy Pars, które jest największe w Iranie, ale i na świecie. Jego zasoby są szacowane na 51 bln m3. Porozumienie jest największym kontraktem tego typu podpisanym przez Iran od czasu zniesienia sankcji. Opiewa na 20 lat i zakłada współpracę z chińskim CNPC oraz irańskim Petropars.

Więcej >>>

BiznesAlert.pl

Komentarze   

-2 No to koniec....
Wszyscy dobrze pamietaja ze kryzys w offshore zaczal sie gdy Obama zniosl Sankcje na eksport ropy nafotwej i gazu nalozone w 1990 roku, oraz gdy USA uruchomilo export shale gas z lupkow, ze swoich rezerw. Liczylem po cichu ze Trump przywroci sankcje zeby znormalizowac ceny ropy do ok 70-80 $ za barylke, ale widac po tym kontrakcie ze koncerny przestaly na to czekac i uruchamiaja zloza, to dobrze niestety nie wrozy dla ludzi pracujacyh w offshore oraz na podniesienie cen paliw... pytanie co teraz...???
04 lipiec 2017 : 13:16 marinero_33 Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
+1 naprawde smutne
Jak mi was żal!!!! Sytuacja sprowadziła księżniczki z branży offshore na ziemie i ma być ich nam żal. mam nadzieję podobnie jak setki milionów kierowców ze cena ropy już nigdy nie wróci do chorych poziomów a reszte dopełni postęp technologiczny, który utrzyma branże naftową za twarz. jakoś nie mam ochoty doplacać "księciuniom" z branzy offshore za ich "ciezką " pracę. mam również nadzieję na dalszą normalizację cen ropy do 25-35 usd/bar
14 lipiec 2017 : 21:56 kierowca Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś
0 ceny paliw
ceny gieldowe paliw nie maja wiekszego wplywu na cene paliw na stacjach
gdyby tak bylo dzis placil bys max 2 zl za literek
ropa to nie tylko paliwo
to material na tworzywa farby...
ogarnij sie bo zal
16 lipiec 2017 : 22:29 xxx Odpowiedz | Cytuj | Zgłoś