Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Prawo i administracja Ukraina wprowadza sankcje. Uderzą w firmy z branży morskiej
Dołącz do nas

Ukraina wprowadza sankcje. Uderzą w firmy z branży morskiej

Email Drukuj
Port w Sewastopolu (Fot.: Wikipedia)

Ukraina zdecydowała się nałożyć sankcje na rosyjskie firmy działające w branży morskiej. Jeśli nic się pod tym względem nie zmieni, nowe zasady zaczną obowiązywać już w przyszłym miesiącu.

Specjalne sankcje, które wydane zostały przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu, mają wejść w życiu w ciągu 40 dni od momentu podpisania dyrektywy. Decyzja z 2 marca 2017 r. ma charakter czasowy i zgodnie z planem ma uderzyć m.in. w te rosyjskie przedsiębiorstwa, które zajmują się m.in. klasyfikacją statków.

Zgodnie z nowymi zasadami, zakaz funkcjonowania na Ukrainie obejmie m.in. towarzystwa klasyfikacyjne, firmy zajmujące się wydawaniem certyfikatów, rosyjskie przedsiębiorstwa z branży hydrotechnicznej, a także te zajmujące się produkcją materiałów do budowy statków oraz ich wyposażenia.

Więcej >>>

PromySkat.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook