Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Prawo i administracja Szczecin: kolejni zatrzymani ws. korupcji inspektorów rybołówstwa
Dołącz do nas

Szczecin: kolejni zatrzymani ws. korupcji inspektorów rybołówstwa

Email Drukuj
Fot.: Pixabay

Zatrzymano kolejne trzy osoby podejrzane o skorumpowanie pracownika Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie – poinformowała dziś Prokuratura Krajowa. W listopadzie ub.r. zatrzymano w tej sprawie dwóch inspektorów oraz mężczyznę, którego oskarżono o paserstwo.

- Na przełomie lutego i marca br. Prokuratura Krajowa zatrzymała trzy osoby, które są podejrzane o skorumpowanie funkcjonariusza publicznego - powiedziała naczelnik Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie Aldona Lema.

Podejrzani mieli przekazać korzyści majątkowe. Prokuratura, z uwagi na dobro prowadzonego śledztwa, nie udziela informacji o wartości ani formie łapówki. Poinformowała jedynie, że - po postawieniu zarzutów i przesłuchaniach w charakterze podejrzanego - prokurator zastosował wobec tych trzech osób wolnościowe środki zapobiegawcze.

Do pierwszych zatrzymań w tej sprawie doszło w listopadzie 2016 r. Zatrzymano wtedy dwóch pracowników Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Szczecinie oraz jedną osobę niezwiązaną z tą instytucją. "Dwóm funkcjonariuszom publicznym przedstawiono 96 zarzutów o charakterze korupcyjnym. Trzeciej osobie przedstawiono zarzut paserstwa, czyli posiadania rzeczy pochodzących z przestępstwa" - wyjaśniła naczelnik i dodała, że wówczas prokuratura wystąpiła o areszt co do dwóch osób. Obecnie - jak poinformowała lema - w sądzie oczekuje na rozpoznanie wniosek prokuratury o przedłużenie im tymczasowego aresztowania.

Do głównych działań Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego należy nadzór połowów komercyjnych, sportowych, rekreacyjnych, a także kontrola działalności zarybieniowej oraz naukowo-badawczej. Inspektorzy przeprowadzają kontrole zarówno na lądzie, jak i na morzu, w tym na pokładach polskich i zagranicznych statków rybackich. Szczeciński oddział odpowiada za obszar Zalewu Szczecińskiego, jeziora Dąbie, Odry Zachodniej oraz za wody Morza Bałtyckiego od zachodniej granicy państwa do Dźwirzyna.

Źródło:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook