Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Organizacje morskie • Edukacja EMSA: raport wypadków morskich
Dołącz do nas

EMSA: raport wypadków morskich

Email Drukuj
Wrak Costa Concordia (Fot.: Wikimedia Commons)

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa na Morzu (European Maritime Safety Agency, EMSA) opublikowała raport dotyczący incydentów i wypadków morskich.

Z protokołu, w którym skupiono się na latach latach 2011-2015, wynika, iż połowa incydentów to błędy nawigacyjne, które powodowały wejścia statków na mieliznę lub kolizje.

Tylko w 2015 roku 3 669 statków brało udział w wypadkach, które doprowadziły do śmierci ponad stu osób. Mówi się także o wyjątkowo dużej liczbie całkowitej utraty jednostek - 36. Tutaj, agencja wymienia m.in. tragedię statku El Faro, który zatonął z 33-osobową załogą na pokładzie. W katastrofie zginęło pięciu Polaków. 

Czytaj także: Znaleziono dalsze koła i kamizelki ratunkowe prawdopodobnie z zaginionego statku ro-ro El Faro z częściowo polską załogą

W publikacji przytoczono także liczbę ofiar śmiertelnych w wyniku wypadków z udziałem statków pasażerskich, m.in.: Costa Concordia (2012 r.) - 32 ofiar, 17 rannych oraz Norman Atlantic (2014 r.) - 11 ofiar śmiertelnych i 31 rannych. 

Czytaj także: Ostatni rejs statku Costa Concordia

W latach 2011-2015, odpowiednie organy państw członkowskich rozpoczęły 749 dochodzeń. Opublikowano 566 raportów. Wśród 1000 wydanych zaleceń, 40 procent dotyczyło bezpieczeństwa pracy na morzu.

Cały raport dostępny jest tutaj >>>

AL

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook