Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Organizacje morskie • Edukacja
Dołącz do nas

Organizacje morskie • Edukacja

Organizacje ● Stowarzyszenia ● NGO ● Międzynarodowe, lokalne, branżowe, etc.

Stena Line podjęła współpracę z Mercy Ships - międzynarodową organizacją humanitarną

Email Drukuj

Statek szpitalny Africa Mercy stoi przy nabrzeżu w Kotonu (Benin) w Zachodniej Afryce

Międzynarodowa organizacja humanitarna Mercy Ships i największy na świecie prywatny operator promowy Stena Line ogłosiły nawiązanie długoterminowej współpracy. Jej celem jest szerzenie wiedzy o tej organizacji, upowszechnienie wolontariatu oraz finansowe wsparcie Mercy Ships - zarówno przez Stena Line, podróżnych jak i partnerów biznesowych szwedzkiego koncernu. 

Akademia Morska w IMO

Email Drukuj

Fot.: Akademia Morska w Szczecinie

W dniach 29 stycznia-4 lutego br. w Londynie odbyło się 4. posiedzenie Podkomitetu Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) ds. Czynnika Ludzkiego, Szkolenia i Obowiązków Wachtowych (HTW). W pracach Podkomitetu, reprezentując delegację Polski, uczestniczył dyrektor Instytutu Technologii Morskich prof. Janusz Uriasz.

Współpraca konkurujących na co dzień firm w ramach klastrów napędza rozwój gospodarki

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W Polsce istnieje ok. 200 klastrów, czyli firm konkurujących ze sobą, ale decydujących się na współpracę, aby osiągnąć wspólny cel, np. realizację prac badawczo naukowych. Ponad połowa z nich działa aktywnie, tworzy innowacyjne rozwiązania i przyciąga zagraniczne inwestycje. Kooperacja przedsiębiorstw w ramach jednej branży pozwala im przyspieszyć rozwój i jednocześnie napędza gospodarkę. Klastry są potrzebne gospodarce, ale i one potrzebują wsparcia w rozwinięciu działalności czy wyjściu za granicę - podkreśla Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

Armatorzy i organizacje ekologiczne wspólnie dla środowiska morskiego

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Jednym z kluczowych haseł, jakie przyświecają dziś europejskim armatorom, to "firma świadoma środowiska". Przejawia się to nie tylko w udoskonalaniu floty, która staje się coraz bardziej ekologiczna, ale również poprzez udział w wielu inicjatywach, których celem jest otaczanie troską środowiska morskiego.

Podpisanie planów współpracy z BHMW i MOSG na 2017 rok

Email Drukuj

Instytucje reprezentowali: BHMW - komandor Andrzej Kowalski, MOSG - kontradmirał Piotr Stocki, Urząd Morski w Szczecinie - dyrektor Andrzej Borowiec, Urząd Morski w Gdyni - dyrektor Wiesław Piotrzkowski, Urząd Morski w Słupsku - dyrektor Włodzimierz Kotuniak

W środę, 4 stycznia, w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, zostały podpisane "Plany współpracy na 2017 rok" pomiędzy urzędami morskimi a Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej oraz Morskim Oddziałem Straży Granicznej. 

EMSA: raport wypadków morskich

Email Drukuj

Wrak Costa Concordia (Fot.: Wikimedia Commons)

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa na Morzu (European Maritime Safety Agency, EMSA) opublikowała raport dotyczący incydentów i wypadków morskich.

Akwarium Gdyńskie głównym propagatorem idei Ocean Literacy w Polsce

Email Drukuj

Weronika Podlesińska przedstawia poster pt. Bringing teachers closer to the sea: The Blue Academy

Wiedzę na temat mórz i oceanów uznaje się za jeden z podstawowych elementów kształcenia każdego człowieka. Jednak czy nasza wiedza jest wystarczająca, by pojąć zawiłość procesów, jakie mają miejsce w wodach oceanicznych?

Powołano Konwent Morski

Email Drukuj

Od lewej: Kpt. ż. w. Zbigniew Sulatycki i minister Marek Gróbarczyk (Fot.: MGMiŻŚ)

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej powołał Konwent Morski. Dzisiaj, w siedzibie resortu wręczył nominację pierwszemu przewodniczącemu Konwentu, kapitanowi żeglugi wielkiej Zbigniewowi Sulatyckiemu.

Polski Rejestr Statków SA i firma ENAMOR rozszerzają działalność na rynku greckim

Email Drukuj

Fot.: PRS SA

Polski Rejestr Statków SA i firma ENAMOR, współpracujące w zakresie wdrażania europejskich i światowych mechanizmów monitorowania rozszerzają działalność na rynku greckim.

Fundacja WWF Polska ogłasza Living Planet Report 2016

Email Drukuj

Według raportu WWF Living Planet Report 2016, globalna populacja gatunków dzikich zwierząt może się zmniejszyć do 2020 roku nawet o 67%.  Fot. Cat Holloway / WWF

Według opublikowanego dziś raportu WWF Living Planet Report 2016, globalna populacja gatunków dzikich zwierząt może się zmniejszyć do 2020 roku nawet o 67 proc. Jest to efekt działalności człowieka, który degraduje i eksploatuje Ziemię na skalę dotąd niespotykaną w historii cywilizacji. Partnerem WWF Polska prezentującym Living Planet Report 2016 w Polsce jest IKEA.

Strona 1 z 18PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook