Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Organizacje morskie • Edukacja
Dołącz do nas

Organizacje morskie • Edukacja

Organizacje ● Stowarzyszenia ● NGO ● Międzynarodowe, lokalne, branżowe, etc.

Armatorzy i organizacje ekologiczne wspólnie dla środowiska morskiego

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Jednym z kluczowych haseł, jakie przyświecają dziś europejskim armatorom, to "firma świadoma środowiska". Przejawia się to nie tylko w udoskonalaniu floty, która staje się coraz bardziej ekologiczna, ale również poprzez udział w wielu inicjatywach, których celem jest otaczanie troską środowiska morskiego.

Podpisanie planów współpracy z BHMW i MOSG na 2017 rok

Email Drukuj

Instytucje reprezentowali: BHMW - komandor Andrzej Kowalski, MOSG - kontradmirał Piotr Stocki, Urząd Morski w Szczecinie - dyrektor Andrzej Borowiec, Urząd Morski w Gdyni - dyrektor Wiesław Piotrzkowski, Urząd Morski w Słupsku - dyrektor Włodzimierz Kotuniak

W środę, 4 stycznia, w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, zostały podpisane "Plany współpracy na 2017 rok" pomiędzy urzędami morskimi a Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej oraz Morskim Oddziałem Straży Granicznej. 

EMSA: raport wypadków morskich

Email Drukuj

Wrak Costa Concordia (Fot.: Wikimedia Commons)

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa na Morzu (European Maritime Safety Agency, EMSA) opublikowała raport dotyczący incydentów i wypadków morskich.

Akwarium Gdyńskie głównym propagatorem idei Ocean Literacy w Polsce

Email Drukuj

Weronika Podlesińska przedstawia poster pt. Bringing teachers closer to the sea: The Blue Academy

Wiedzę na temat mórz i oceanów uznaje się za jeden z podstawowych elementów kształcenia każdego człowieka. Jednak czy nasza wiedza jest wystarczająca, by pojąć zawiłość procesów, jakie mają miejsce w wodach oceanicznych?

Powołano Konwent Morski

Email Drukuj

Od lewej: Kpt. ż. w. Zbigniew Sulatycki i minister Marek Gróbarczyk (Fot.: MGMiŻŚ)

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej powołał Konwent Morski. Dzisiaj, w siedzibie resortu wręczył nominację pierwszemu przewodniczącemu Konwentu, kapitanowi żeglugi wielkiej Zbigniewowi Sulatyckiemu.

Polski Rejestr Statków SA i firma ENAMOR rozszerzają działalność na rynku greckim

Email Drukuj

Fot.: PRS SA

Polski Rejestr Statków SA i firma ENAMOR, współpracujące w zakresie wdrażania europejskich i światowych mechanizmów monitorowania rozszerzają działalność na rynku greckim.

Fundacja WWF Polska ogłasza Living Planet Report 2016

Email Drukuj

Według raportu WWF Living Planet Report 2016, globalna populacja gatunków dzikich zwierząt może się zmniejszyć do 2020 roku nawet o 67%.  Fot. Cat Holloway / WWF

Według opublikowanego dziś raportu WWF Living Planet Report 2016, globalna populacja gatunków dzikich zwierząt może się zmniejszyć do 2020 roku nawet o 67 proc. Jest to efekt działalności człowieka, który degraduje i eksploatuje Ziemię na skalę dotąd niespotykaną w historii cywilizacji. Partnerem WWF Polska prezentującym Living Planet Report 2016 w Polsce jest IKEA.

XXVI Walne zebranie członków Polskiego Towarzystwa Nautologicznego

Email Drukuj

XXVI Walne zebranie członków Polskiego Towarzystwa Nautologicznego

W dniu 22 października odbyło się zebranie członków Polskiego Towarzystwa Nautologicznego. Było to już XXVI Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze. Miejscem Walnego Zebrania tradycyjnie była siedziba Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Gdyni.

IMO przypomina o wymaganiach poświadczania zweryfikowanej masy brutto kontenerów VGM

Email Drukuj

Fot.: pixabay

IMO przypomina operatorom ładunków kontenerowych, że w dniu 1 października 2016 r. przestało obowiązywać trzymiesięczne tzw. "miękkie podejście" w zakresie egzekwowania znowelizowanych wymagań SOLAS i konieczności poświadczania zweryfikowanej masy brutto (VGM) dla zapakowanych kontenerów przed ich załadunkiem na pokład statku.

Horyzont II wraca ze Spitsbergenu

Email Drukuj

Horyzont II (Fot.: Tomasz Maracewicz)

W sobotę, 1 października, po miesięcznej nieobecności Horyzont II, dowodzony przez kpt.ż.w. Mariana Grzecha, kończy XXXVIII podróż na Spitsbergen. 

Strona 1 z 18PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook