Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Organizacje morskie • Edukacja
Dołącz do nas

Organizacje morskie • Edukacja

Organizacje ● Stowarzyszenia ● NGO ● Międzynarodowe, lokalne, branżowe, etc.

WWF: Prezydent podpisał wyrok na polskie rzeki

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

3 marca 2017 prezydent Andrzej Duda uroczyście ratyfikował europejskie porozumienie o głównych śródlądowych drogach wodnych o znaczeniu międzynarodowym. To zielone światło dla zniszczenia przyrody największych polskich rzek, w tym Wisły, pod pozorem wypełniania unijnych zobowiązań odnośnie ograniczania emisyjności transportu - alarmuje WWF.

Stena Line podjęła współpracę z Mercy Ships - międzynarodową organizacją humanitarną

Email Drukuj

Statek szpitalny Africa Mercy stoi przy nabrzeżu w Kotonu (Benin) w Zachodniej Afryce

Międzynarodowa organizacja humanitarna Mercy Ships i największy na świecie prywatny operator promowy Stena Line ogłosiły nawiązanie długoterminowej współpracy. Jej celem jest szerzenie wiedzy o tej organizacji, upowszechnienie wolontariatu oraz finansowe wsparcie Mercy Ships - zarówno przez Stena Line, podróżnych jak i partnerów biznesowych szwedzkiego koncernu. 

Akademia Morska w IMO

Email Drukuj

Fot.: Akademia Morska w Szczecinie

W dniach 29 stycznia-4 lutego br. w Londynie odbyło się 4. posiedzenie Podkomitetu Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) ds. Czynnika Ludzkiego, Szkolenia i Obowiązków Wachtowych (HTW). W pracach Podkomitetu, reprezentując delegację Polski, uczestniczył dyrektor Instytutu Technologii Morskich prof. Janusz Uriasz.

Współpraca konkurujących na co dzień firm w ramach klastrów napędza rozwój gospodarki

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

W Polsce istnieje ok. 200 klastrów, czyli firm konkurujących ze sobą, ale decydujących się na współpracę, aby osiągnąć wspólny cel, np. realizację prac badawczo naukowych. Ponad połowa z nich działa aktywnie, tworzy innowacyjne rozwiązania i przyciąga zagraniczne inwestycje. Kooperacja przedsiębiorstw w ramach jednej branży pozwala im przyspieszyć rozwój i jednocześnie napędza gospodarkę. Klastry są potrzebne gospodarce, ale i one potrzebują wsparcia w rozwinięciu działalności czy wyjściu za granicę - podkreśla Krzysztof Krystowski, prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie.

Armatorzy i organizacje ekologiczne wspólnie dla środowiska morskiego

Email Drukuj

Fot.: Pixabay

Jednym z kluczowych haseł, jakie przyświecają dziś europejskim armatorom, to "firma świadoma środowiska". Przejawia się to nie tylko w udoskonalaniu floty, która staje się coraz bardziej ekologiczna, ale również poprzez udział w wielu inicjatywach, których celem jest otaczanie troską środowiska morskiego.

Podpisanie planów współpracy z BHMW i MOSG na 2017 rok

Email Drukuj

Instytucje reprezentowali: BHMW - komandor Andrzej Kowalski, MOSG - kontradmirał Piotr Stocki, Urząd Morski w Szczecinie - dyrektor Andrzej Borowiec, Urząd Morski w Gdyni - dyrektor Wiesław Piotrzkowski, Urząd Morski w Słupsku - dyrektor Włodzimierz Kotuniak

W środę, 4 stycznia, w siedzibie Urzędu Morskiego w Szczecinie, zostały podpisane "Plany współpracy na 2017 rok" pomiędzy urzędami morskimi a Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej oraz Morskim Oddziałem Straży Granicznej. 

EMSA: raport wypadków morskich

Email Drukuj

Wrak Costa Concordia (Fot.: Wikimedia Commons)

Europejska Agencja ds. Bezpieczeństwa na Morzu (European Maritime Safety Agency, EMSA) opublikowała raport dotyczący incydentów i wypadków morskich.

Akwarium Gdyńskie głównym propagatorem idei Ocean Literacy w Polsce

Email Drukuj

Weronika Podlesińska przedstawia poster pt. Bringing teachers closer to the sea: The Blue Academy

Wiedzę na temat mórz i oceanów uznaje się za jeden z podstawowych elementów kształcenia każdego człowieka. Jednak czy nasza wiedza jest wystarczająca, by pojąć zawiłość procesów, jakie mają miejsce w wodach oceanicznych?

Powołano Konwent Morski

Email Drukuj

Od lewej: Kpt. ż. w. Zbigniew Sulatycki i minister Marek Gróbarczyk (Fot.: MGMiŻŚ)

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej powołał Konwent Morski. Dzisiaj, w siedzibie resortu wręczył nominację pierwszemu przewodniczącemu Konwentu, kapitanowi żeglugi wielkiej Zbigniewowi Sulatyckiemu.

Polski Rejestr Statków SA i firma ENAMOR rozszerzają działalność na rynku greckim

Email Drukuj

Fot.: PRS SA

Polski Rejestr Statków SA i firma ENAMOR, współpracujące w zakresie wdrażania europejskich i światowych mechanizmów monitorowania rozszerzają działalność na rynku greckim.

Strona 1 z 18PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook