Inne

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA przystąpiło do IOGP - stowarzyszenia stanowiącego forum współpracy dla globalnej branży wydobywczej. PGNiG wstępuje do grona, do którego należą kluczowi gracze przemysłu naftowo-gazowniczego, a także narodowe i międzynarodowe organizacje. Działalność w ramach IOGP pozwoli na wzmocnienie stanowiska PGNiG w Brukseli.

PGNiG dołączyło do Międzynarodowego Stowarzyszenia Producentów Ropy Naftowej i Gazu (International Association of Oil & Gas Producers, IOGP), które zrzesza ponad 70 firm i instytucji branżowych sektora wydobywczego, w tym m.in. BP, Chevron, ExxonMobil, MOL, OMV, Petronas, Statoil i Wintershall. Członkowie IOGP reprezentują ponad jedną trzecią światowej produkcji gazu ziemnego i ropy. PGNiG jest jedyną spółką z Polski w tym gronie.

- Chcemy pozyskiwać fachową wiedzę od naszych nowych partnerów i dzielić się z nimi naszym doświadczeniem. Poprzez członkostwo w IOGP będziemy mogli angażować się we wspólne inicjatywy wraz z innymi uczestnikami rynku w obszarze poszukiwania i wydobycia na całym świecie, a przez to rozwijać aktywność naszej Grupy Kapitałowej w tym segmencie - skomentował Piotr Woźniak, prezes zarządu PGNiG SA. - W Brukseli IOGP ma reputację bardzo merytorycznego partnera do dyskusji. Dostrzega też specyfikę państw takich jak Polska, które znajdują się pod presją dominującego dostawcy gazu z importu. Upatrujemy w tym możliwość budowania wspólnych stanowisk wobec Komisji Europejskiej uwzględniających perspektywę naszego regionu - dodał.

- Powitanie w naszym gronie pierwszej firmy członkowskiej z Polski to dla nas kamień milowy. Cieszymy się na eksperckie uwagi i opinie ze strony PGNiG, a także na aktywne uczestnictwo firmy w pracach 14 Komitetów IOGP, których zadania dotyczą każdego aspektu aktywności w obszarze upstream - powiedział Gordon Ballard, dyrektor wykonawczy IOGP.

Założona w 1974 roku w Londynie IOGP ma także swoje biura w Brukseli i Houston. Organizacja pełni rolę globalnego rzecznika branży wydobywczej. W swoich działaniach podkreśla, jak istotna jest rola gazu ziemnego w europejskim miksie energetycznym. IOGP aktywnie monitoruje też prawodawstwo Unii Europejskiej dotyczące sektora oraz wewnętrznego rynku energii. Organizacja jest źródłem branżowych raportów, analiz i ekspertyz dla specjalistów z branży naftowej i gazowniczej. Zarządza kilkoma niezależnie finansowanymi projektami z zakresu bezpieczeństwa i ochrony środowiska, które mają przyczynić się do usprawnienia branżowych procedur w tych obszarach.

rel (PGNiG)

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaloguj się

1 1 1 1
Waluta Kupno Sprzedaż
USD 4.0211 4.1023
EUR 4.2758 4.3622
CHF 4.4105 4.4997
GBP 4.9503 5.0503

Newsletter