Jesteś Tutaj: PortalMorski.pl Morze Bezpieczeństwo • Środowisko Interpol będzie walczył z nielegalnymi połowami
Dołącz do nas

Interpol będzie walczył z nielegalnymi połowami

Email Drukuj

Nielegalny połów ryb kosztuje globalną ekonomię 23 biliony dolarów rocznie. Rybacy działający poza prawem wykorzystują duże braki w nakładach na kontrolę i ustawodawstwo, zwłaszcza w krajach rozwijających się. Nowy projekt Interpolu pod nazwą "SCALE" planuje rozwiązać ten problem.

- Projekt SCALE to ważny składnik dużego, światowego problemu, jakim są nielegalne połowy - zapowiada szef działań dotyczących środowiska w Interpolu, Joshua Reichert. - Rybacy działający poza prawem zagrażają swoim kolegom poruszającym się w ramach prawa, jak również środowisku, bowiem ich działalność powoduje problemy związane z dbałością o życie ryb i kontrolę ich populacji.

Piraci mają na sumieniu nie tylko nielegalne połowy, ale także pranie pieniędzy i wykroczenia podatkowe, a swymi działaniami napędzają przestępczą spiralę w niektórych regionach świata. Międzynarodowy zasięg i doświadczenie, sprawiają, że Interpol jest idealną jednostką do walki z nielegalnymi rybakami.

- Projekt SCALE jest naturalną kontynuacją działań Interpolu w celu zapewnienia bezpieczeństwa środowiska i wielu gatunkom zwierząt - zapowiedział David Higgins, menadżer działań na rzecz środowiska w Interpolu.

W projekcie przewidziane są działania nad zwiększaniem świadomości zagrożeń płynących z nielegalnego połowu ryb i konsekwencji takich działań. W ramach SCALE planowana jest współpra ponad granicami, zwiększanie kontroli i monitoring wód.

Źródło:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Uwaga! Dodając komentarz akceptujesz jednocześnie regulamin komentarzy Portalu Morskiego.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

facebook