Inne

Choć zimowe wyjazdy Polaków zwykle nakierowane są na góry, nad morzem też wcale nie musi być nudno. Ci, którzy chcą odpocząć z dala od tłumów i miejskiego zgiełku, chętniej wybierają północne tereny Polski. A co takiego można robić nad morzem zimą? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów na ferie nad Bałtykiem.

Według badań Barometru Providenta, niemal 80% dzieci w wieku szkolnym zostaje na ferie w domu. Zazwyczaj powodem takiego stanu rzeczy są wysokie koszty zimowisk. Styczeń i luty to czas, kiedy górskie kurorty przeżywają prawdziwe oblężenie miłośników sportów zimowych. Z tego względu do góry idą zarówno ceny noclegów, jak i gastronomii, a sam karnet na stok narciarski to dodatkowy wydatek rzędu 50-60 zł za 4 godziny jazdy. Niestety, wciąż spora część społeczeństwa nie może sobie pozwolić na takie koszty i rezygnuje z zimowych wyjazdów.

Wbrew powszechnemu trendowi, w ferie nie trzeba jednak wyjeżdżać w góry czy na narty. Za cel podróży równie dobrze warto wybrać północ Polski, gdzie także możemy przyjemnie spędzić czas. Choć morze zimą na pierwszy rzut oka wydaje się nieatrakcyjne, to właśnie tutaj można solidnie odpocząć od miejskiego tłumu i zgiełku. Plaże świecące pustkami i brak turystów na deptakach lub w hotelach sprawiają, że nie tylko w spokoju spędzimy czas, ale i bez problemu znajdziemy kwaterę czy miejsce w restauracji. A przy okazji nie wydamy na to wszystko fortuny. Jeżeli więc nie macie żadnych planów na ferie, nie siedźcie w domu tylko wpadnijcie z dzieciakami nad morze. Oto jakie atrakcje na was czekają!

Kulig, kręgle i morze innych zabaw

W okresie ferii wiele nadmorskich obiektów hotelowych przygotowuje specjalne pakiety pobytowe z myślą o dzieciach i dorosłych. Wybierając takie rozwiązanie, w cenie pakietu rodzice mogą więc skorzystać np. ze strefy Spa i Wellness lub masaży relaksacyjnych. Dla dzieci natomiast przygotowano szereg innych rozrywek: bowling, bilard, tenis lub pokazy filmów. Dodatkowo, na małych gości hotelu czekają zajęcia plastyczne, gry planszowe, place zabaw i wiele innych, dodatkowych atrakcji takich jak ognisko z pieczeniem kiełbasek czy nadmorski kulig. W takich miejscach nie ma więc szans na nudę! Najważniejsze jest jednak to, że doba wraz z wyżywieniem i wszystkimi powyższymi atrakcjami kosztuje zaledwie ok. 150 zł od osoby dorosłej, a dzieci w wieku do 10-12 lat często przyjmowane są za darmo.

Nauka pływania i nie tylko

Choć temperatura za oknem nie sprzyja doskonaleniu umiejętności pływackich w morzu, równie dobrze można potrenować w specjalnie do tego przygotowanych nieckach basenowych. Wiele nadmorskich obiektów proponuje ferie pod znakiem wodnym, czyli z nauką pływania, aqua aerobic oraz animacjami wodnymi. W ramach pobytu, dzieci mają zapewnioną opiekę wykwalifikowanych instruktorów. Rodzice mogą natomiast spokojnie oddać się innych rozrywkom zapewnianym przez dany obiekt.

Półwysep Helski na biegówkach

Wyjeżdżając na ferie zimowe nad morze, nie musicie jednak cały czas siedzieć w hotelu i korzystać z jego atrakcji. Warto zaczerpnąć trochę świeżego powietrza i wybrać się na spacer po plaży. W zimie bowiem stężenie jodu na tym obszarze jest najwyższe. Pamiętajmy, że brak tego pierwiastka powoduje, że dzieci słabiej się rozwijają i mają trudności w nauce. Już kilka takich wycieczek pozwoli jednak uzupełnić niedobory jodu w organizmie, przez co pobyt nad morzem wyjdzie wam tylko na zdrowie.

A jeśli spacery to dla was wciąż mało, możecie cypel Mierzei Helskiej zwiedzić na biegówkach. Przy okazji będziecie mogli też spróbować świeżych ryb, odwiedzić znane fokarium i pomóc w karmieniu mieszkających tam zwierząt. W sezonie letnim miejsce to zwykle oblegane jest przez turystów. W zimie natomiast można spędzić tam czas w ciszy i spokoju.

Małe koszty, bezcenne wspomnienia

Ferie nad morzem to dowód na to, że ciekawie zagospodarowany czas odpoczynku od szkoły, wcale nie wymaga dużych nakładów finansowych. Niemniej jednak, pewne opłaty i tak trzeba ponieść. Jeśli więc zastanawiacie się skąd wziąć brakujące środki finansowe na zimowy wyjazd, zerknijcie na aktualny ranking chwilówek w serwisie bezpiecznechwilowki.pl. Pierwszą pożyczkę możecie tam bowiem mieć za darmo. Swoje zobowiązanie spłacicie natomiast po 30 lub 60 dniach. Porównywarka pożyczek pomoże wam wybrać najlepszą ofertę. Dzięki temu nie nadwyrężycie zbytnio domowego budżetu, aktywnie spędzicie ferie zimowe, a do domu wrócicie ze wspomnieniami, które zostaną z wami na długie lata.