Inne

W dzielnicy Warszów powstanie nietypowy obiekt rekreacyjny o nazwie "Piracka Przygoda".

Przy Miejskim Domu Kultury przy ulicy Sosnowej 18 powstaną m.in.: scena z zadaszeniem i widownią; model statku, w którym będą się mogły bawić dzieci; urządzenia linowe. To tylko niektóre z elementów strefy rekreacyjnej. Jej szacowane na milion złotych urządzenia będą sfinansowane przez spółkę Polskie LNG, budująca w Świnoujściu terminal do odbioru skroplonego gazu.

- Cieszymy się, że Polskie LNG realizuje tę i inne inwestycje rekreacyjno-edukacyjne na terenie naszego miasta. Mamy nadzieję, że będzie ich więcej, a o spółce będziemy mogli zawsze powiedzieć: to na prawdę dobry partner i sąsiad naszego samorządu - mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Inwestycja dojdzie do skutku dzięki podjętej 4 marca przez Radę Nadzorczą Polskiego LNG pozytywnej decyzji na złożony przez Prezydenta Świnoujścia wniosek. Spółka mogła więc ogłosić przetarg na realizację inwestycji "Zagospodarowanie terenu na strefę rekreacyjną Piracka Przygoda".

- Na terenie strefy rekreacyjnej znajdą się tablice edukacyjne, poświęcone historii Świnoujścia i dzielnicy Warszów. Nie zabraknie także informacji o samym terminalu, jednej z kluczowych polskich inwestycji energetycznych - o strategicznym znaczeniu dla gospodarki i bezpieczeństwa kraju - informuje Maciej Mazur z Polskiego LNG. - Terminal przeładunkowy gazu LNG powstaje na terenie dzielnicy Warszów. Budująca go spółka Polskie LNG przykłada dużą wagę do dobrych relacji ze społecznością lokalną. Projekt strefy rekreacyjnej jest niezwykle ważny dla naszych sąsiadów. Wiemy, że jest ogromne zapotrzebowanie na takie miejsce w tej części miasta. Dlatego zdecydowaliśmy się na sfinansowanie budowy.

Na 3400 metrach kwadratowych ogrodzonego terenu znajdą się urządzania do zabaw, w tym kilkumetrowy model statku oraz urządzenia linowe. Całości dopełni scena z zadaszeniem i widownią na kilkadziesiąt osób. To pozwoli organizować w tym miejscu imprezy plenerowe, tym bardziej, że strefa wyposażona zostanie w instalację nagłaśniającą. Teren ma być ogrodzony podświetlony i objęty stałym monitoringiem. Nie zabraknie elementów małej i zielonej architektury. Oddanie inwestycji do użytku spodziewane jest jesienią bieżącego roku.

Joanna Maraszek 

 

Źródło: