SAT 23.08.2014

Aktualizowano07:29 GMT

NEWS:
Jesteś Tutaj: Gospodarka morska
Dołącz do nas


Gospodarka morska

Forum Okrętowe coraz liczniejsze!

Email Drukuj

Przedstawiciele firm Forum Okrętowego przed halą VistaluZwiązek Pracodawców Forum Okrętowe (FO) liczy już 57 firm i instytucji. 30 maja br., na kolejnym spotkaniu, do organizacji reprezentującej największych pracodawców krajowego przemysłu okrętowego wstąpiły trzy kolejne trzy spółki: Automatic Systems Engineering sp. z o.o., Rolls-Royce Poland sp. z o.o. oraz Zarząd Targów Warszawskich S.A.

Amerykanie stawiają na innowacyjne morskie farmy wiatrowe

Email Drukuj

Amerykański Departament Energii ogłosił, że trzy wybrane, innowacyjne projekty morskich farm wiatrowych dostaną rządową pomoc w wysokości do 47 mln dol. każdy. We wskazanych projektach planuje się użyć nowych technologii, które mają znacząco obniżyć koszty.

Konsultacje społeczne ws. projektu:„Budowa falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu”

Email Drukuj

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w dniu 30 lipca br. skierował do konsultacji społecznych Projekt uchwały Rady Ministrów w sprawie ustanowienia Programu wieloletniego na lata 2008-2014 pod nazwą „Budowa falochronu osłonowego dla portu zewnętrznego w Świnoujściu”.

Rząd nie miał czasu na strefy

Email Drukuj

Nie ma decyzji rządu w sprawie specjalnych stref ekonomicznych w Szczecinie.

Chcemy przygotować porty na przyszłość!

Email Drukuj

Siim KallasDobrobyt Europy był od zawsze związany z handlem morskim i portami, które mają ogromny potencjał pod względem utrzymania wzrostu gospodarczego w nadchodzących latach.

KE chce unowocześnić 300 głównych portów morskich

Email Drukuj

Port RotterdamKomisja Europejska wszczęła 23 maja br. nową inicjatywę w celu usprawnienia operacji portowych oraz połączeń dowozowych w 319 kluczowych portach morskich wzdłuż wybrzeży Europy.

Raport Intra- North Europe (2013) Container Trades już dostępny

Email Drukuj

Intra- North Europe (2013) Container Trades to nic innego jak dane ponad 160 serwisów operowanych przez ponad 40 różnych firm transportowych lokujących ładunki na statkach o pojemności od 100 do 3400 TEU i jednostkach pływających na obszarach wód europejskich. Zakres badań obejmuje 134 porty w 19 krajach z przewozem w handlu regionalnym i feederowym średnio 179 000 TEU na tydzień.

PortalMorski.pl to profesjonalny, branżowy serwis internetowy ściśle związany z polską i światową gospodarką morską. Śledź wiadomości z kraju i ze świata. Zarejestruj się i szukaj z nami pracy na morzu i lądzie. Newsy, agencje crewingowe, ruch statków, pogoda, informacje o portach – to wszystko znajdziesz na PortalMorski.pl

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...