Polskie Forum Morskie shiplovers.pl Strona Główna Polskie Forum Morskie shiplovers.pl
forum poświęcone sprawom shiploverskim

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ulubiony prom
Autor Wiadomość
shiplover

Wysłany: Pon Lut 01, 2010 11:56 am   

Hurtigruten to mega atrakcja ale dla mega -bogatych.

Jak ktoś chce zobaczyć z bliska piękno Norwegii - polecam bardzo tanie przepłynięcia małych promów turystyczno-samochodowych, których jest od groma w Norwegii. można przepłynąć się fljordem (w poprzek a czasami i wzdłuż) albo popłynąć na jakąś cudną wysepkę na zach wybrzeżu.
Ja osobiście polecam wyprawę promikiem Fjord1 na trasie Gudvangen-Laerdal - cudna wyprawa podobno najpiękniejszym fjordem w Norwegii - Naerofjordem (odnoga Sognefjordu). Dodatkowo jak się płynie można zrobić sobie całodzienną wyprawę z kilkoma atrakcjami np. jadąc od Oslo do Gudvangen - przejeżdża się kilkoma długimi tunelami np. najdłuższym do niedawna tunelem świata (24,5 km). A z kolei po dopłynięciu do Laerdal można wrócić do trasy Oslo-Bergen przejeżdżając ...górą na wysokości ok. 1000m tzw drogą śniegu - byłem tam w sierpniu i śniegu ciągle było sporo :)
Do tego mega - widoczki. Polecam gorrrąco!!!
Prom Fjord1 jest tani a widoki takie same jak z cruiserów za któe się płaci po kilka tysięcy dolarów :)

Jasiu 1

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 12:04 pm   

Witam !

Przez zupełny przypadek na imprezie w Warszawie spotkałem się z kolegą z Pomorza, który pracował przez pewien okres na promie kolejowo-samochodowym Jan Śniadecki. Wspominał prace na tym promie za bardzo dobre doświadczenie - choć miał ograniczony kontakt z pasażerami ponieważ to prom CARGO jak to określił. Ale brygada z którą pracował była w porządku. Zapomniałem zapytać czy to były praktyki czy praca na etacie ale ponoć ma stały kontakt z firmą.
Dodał mi że ostatnio prom został pomalowany w barwy UNITY LINE bez zmiany nazwy oraz portu. Ja tak dzis przeglądałem różne strony ale fotki aktualne Śniadeckiego są z 2010 r. Może ktoś udostępni aktualną z góry dziekuje.

polsteam

Wysłany: Pon Wrz 10, 2012 12:36 pm   

http://www.facebook.com/m...21031587&type=3

Jasiu 1

Wysłany: Wto Wrz 11, 2012 1:30 pm   

polsteam napisał/a:
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151006762886588.407985.292521031587&type=3

Dzięki ! No proszę a jednak - jest juz komplet promów z logo UL.

mazon

Wysłany: Pon Mar 09, 2015 6:34 pm   

Moim ulubionym promem jest Galileusz. To właśnie na nim przeżyłem swoją pierwszą morską podróż. Wspominam ten prom bardzo ciepło.

domin90

Wysłany: Pon Maj 18, 2015 9:32 pm   

hmm.... no to jako turysta powiem tak :D
Polonia- ładnie się prezentuję z zewnątrz i wewnątrz
Skania- z zewnątrz ładnie się prezentuje ale w środku szału nie ma i jeszcze moim zdaniem dziwny układ korytarzy, co mnie zaskoczyło to ilość car decków
Wawel- dziwny z wewnątrz ale bardzo w środku mnie zaskoczył
Galileusz- nie miałem okazji być natomiast bardzo mi się podoba ten jego dziwny wygląd i górny car deck z "dziurawymi" wręgami

Jasiu 1

Wysłany: Pon Cze 01, 2015 3:12 pm   

domin90 napisał/a:

Galileusz- nie miałem okazji być natomiast bardzo mi się podoba ten jego dziwny wygląd i górny car deck z "dziurawymi" wręgami

Podobne "dziurki" będzie miała też MAZOVIA PŻB oraz malowanie. Jestem ciekawy opinii jak pojawi się na szlaku. Ponoć już niebawem :)

Drakhtul

Wysłany: Sob Lis 28, 2015 10:26 pm   

domin90 napisał/a:
hmm.... no to jako turysta powiem tak :D
Polonia- ładnie się prezentuję z zewnątrz i wewnątrz
Skania- z zewnątrz ładnie się prezentuje ale w środku szału nie ma i jeszcze moim zdaniem dziwny układ korytarzy, co mnie zaskoczyło to ilość car decków
Wawel- dziwny z wewnątrz ale bardzo w środku mnie zaskoczył

Polonia - moim zdaniem najladniej sie prezentuje :)

ithinte

Wysłany: Pią Kwi 15, 2016 7:47 am   

Ostatnio udało mi się płynąc Galileuszem i było całkiem fajnie. To była moja pierwsza przejażdżka tym promem.

janusz210

Wysłany: Pią Lis 11, 2016 6:34 pm   

Mi osobiśie podoba się Skania. Byłem na niej pare razy i bardzo fajnie ją wspominam. Dobre jedzonko, kabiny dość schludne i nowoczesne. Swój klimacik ma również stara, poczciwa Pomerania.

klix

Wysłany: Sro Sty 11, 2017 5:40 pm   

Ja nie mam porównania bo płynąłem tylko Galileuszem, ale jestem bardzo zadowolony.

Odpowiedz do tematu